Weekend ze sportami zimowymi w TV

Przerwa świąteczna w świecie sportowców nie trwa zbyt długo. Po kilku dniach odpoczynku przedstawiciele sportów zimowych powracają do rywalizacji.  Zimowe emocje zaczną się już w piątek, kiedy na trasy wyjadą narciarze alpejscy. Tym razem rywalizacja alpejczyków odbywać się będzie we […]

Przerwa świąteczna w świecie sportowców nie trwa zbyt długo. Po kilku dniach odpoczynku przedstawiciele sportów zimowych powracają do rywalizacji. 

Zimowe emocje zaczną się już w piątek, kiedy na trasy wyjadą narciarze alpejscy. Tym razem rywalizacja alpejczyków odbywać się będzie we Włoszech i Austrii. Panie o punkty Pucharu Świata powalczą w Semmering, gdzie rozegrane zostaną dwie konkurencje: gigant oraz slalom. Mężczyźni startować będą w Bormio. Na włoskiej trasie odbędzie się zjazd oraz supergigant. To wszystko oglądać będzie można na antenie Eurosportu 1.

W sobotę na stadionie piłkarskim w Gelsenkirchen odbędą się pokazowe zawody w biathlonie. World Team Challenge to impreza, która rokrocznie rozgrywana jest pod koniec roku. Tym razem zmagania w Niemczech będą jednocześnie pożegnalnym startem Ole Einara Bjørndalena oraz Darji Domraczewej. Sportowe małżeństwo wystąpi razem, w biegu par mieszanych. Będzie to ich pierwszy i zarazem ostatni wspólny start. Transmisja tego wydarzenia będzie obecna w Eurosporcie 1.

Oprócz tych dwóch dyscyplin odbywać się będą jeszcze zmagania w biegach oraz skokach narciarskich. Pod koniec roku tradycyjnie rozpoczynają się dwie duże imprezy: Turniej Czterech Skoczni oraz Tour de Ski. Aby dowiedzieć się więcej o tych wydarzeniach, zapraszamy do przeczytania odrębnych tekstów.

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan transmisji na najbliższe dni.

PIĄTEK – 28 GRUDNIA 2018


10:15 Puchar Świata, Semmering, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

11:30 
Puchar Świata, Bormio, Włochy: ZJAZD MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

13:00 
Puchar Świata, Semmering, Austria:  2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET na żywo
Eurosport 1 HDIpla

SOBOTA – 29 GRUDNIA 2018


18:15 World Team Challenge, Gelsenkirchen, Niemcy: ZAWODY POKAZOWE na żywo
Eurosport 1 HDIpla


10:15 Puchar Świata, Semmering, Austria: SLALOM KOBIET – I PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDIpla

11:30 
Puchar Świata, Bormio, Włochy: SUPERGIGANT MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport 1 HDIpla

13:15 
Puchar Świata, Semmering, Austria: SLALOM KOBIET – II PRZEJAZD na żywo
Eurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk