Wielka noc polskiego boksu zawodowego. Daniel Jacobs – Maciej Sulęcki w TVP 1 TVP Sport

To będzie prawdopodobnie najważniejsza noc dla polskiego boksu zawodowego w 2018 roku. W nocy z soboty na niedzielę, kluczową walkę dla swojej kariery stoczy Maciej Sulęcki. Jego przeciwnikiem będzie Daniel Jacobs.  GALA W NOWYM JORKU Maciej Sulęcki to dopiero trzeci […]

To będzie prawdopodobnie najważniejsza noc dla polskiego boksu zawodowego w 2018 roku. W nocy z soboty na niedzielę, kluczową walkę dla swojej kariery stoczy Maciej Sulęcki. Jego przeciwnikiem będzie Daniel Jacobs. 

GALA W NOWYM JORKU
Maciej Sulęcki to dopiero trzeci Polak w historii, który zawalczy w walce wieczoru na antenie HBO. Popularny „Striczu” dostał tę wielką szansę, bowiem znakomicie zaprezentował się w swoich ostatnich pojedynkach. Za oceanem pewnie wygrywał z tak mocnymi pięściarzami, jak Hugo Centeno Jr czy Jack Culcay. Starcie z Danielem Jacobsem to jednak najwyższa skala trudności. Amerykanin to bowiem absolutnie czołowa postać w wadze średniej. W marcu zeszłego roku stoczył wyrównany bój z Giennadijem Gołowkinem, gdzie o jego przegranej zadecydowały detale. Na ring wrócił niedługo potem, rozprawiając się z solidnym Luisem Ariasem. W niedzielnym pojedynku również będzie zdecydowanym faworytem. Niemal wszystko przemawia na jego korzyść – doświadczenie w wielkich potyczkach, warunki fizyczne czy siła ciosu. Maciej Sulęcki zapowiada jednak, że leci do Nowego Jorku po zwycięstwo. Czy jest w stanie to zrobić? Wątpliwości jest sporo, ale boks to taki sport, że chwila nieuwagi przeciwnika może przesądzić o wygranej. Miejmy nadzieję, że łut szczęścia połączy się z doskonałą formą Sulęckiego i świetną taktyką przygotowaną przez Andrzeja Gmitruka, co w ostateczności spowoduje, że to ręka polskiego boksera powędruje w górę.

Na undercardzie gali zobaczymy kilka ciekawych nazwisk. Do walki o mistrzowskie pasy może zbliżyć się Jarrell Miller, który podejmie doświadczonego i ambitnego Johanna Duhaupas, a jeszcze wcześniej w akcji zobaczymy jedną z największych gwiazd kobiecego boksu – Katie Taylor.

Karta walk gali w Nowym Jorku
Daniel Jacobs – Maciej Sulęcki
Jarrell Miller – Johann Duhaupas
Katie Taylor – Victoria Noelia Bustos
Shohjahon Ergaszew – Zhimin Wang

GALA W FILADELFII
Tej samej nocy rozgrywać się będzie gala w Filadelfii, którą organizuje Bob Arum. W walce wieczoru do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego WBO w wadze super koguciej podejdzie Jessie Magdaleno. Przeciwnikiem Amerykanina będzie posiadacz pasa interim tej federacji, Ghańczyk Isaac Dogboe. Afrykanin nie jest przypadkowym rywalem, na swojej ziemi toczył kilka trudnych pojedynków, które ostatecznie łatwo wygrywał. Ma w sobie olbrzymi potencjał, połączony z ciężką pracą, dobrymi nogami i mocnym uderzeniem. W starciu z Magdaleno bukmacherzy nie dają mu wielkich szans, ale wydaje się, że wcale nie musi wyjść z ringu pokonany. Oczywiście, Magdaleno góruje nad nim doświadczeniem, występami na wielkich amerykańskich galach. Tyle, że porównując boks obu zawodników, ich umiejętności stoją na bardzo wyrównanym poziomie. Dogboe nie ustępuje Jessiemu nawet warunkami fizycznymi, które ten, jak na kategorię super kogucią, ma doskonałe. Jeśli Isaac wytrzyma psychicznie, może czekać nas rewelacyjny pojedynek.

Na undercardzie wielkich hitów nie ma, ale i tak powinno być interesująco. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji jednego z największych amerykańskich prospektów młodego pokolenia, Shakura Stevensona, czy dwóch doświadczonych już, aczkolwiek dalej dobrze rokujących, Bryanta Jenningsa i Jessego Harta.

Karta walk gali w Filadelfii
Jessie Magdaleno – Isaac Dogboe
Jesse Hart – Demont Nicholson
Bryant Jennings – Joey Dawejko
Shakur Stevenson – Roxberg Patrick Riley

pasek2

SOBOTA – 28 KWIETNIA 2018

18:30 Mistrzostw Polski Seniorów, Karlino, Polska: FINAŁY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

21:00 
Cage Warriors 93: NICOLAS DALBY – CARLO PEDERSOLI na żywo

NIEDZIELA – 29 KWIETNIA 2018

01:00 Gala boksu zawodowego, Filadelfia, USA: JESSIE MAGDALENO – ISAAC DOGBOE na żywo
Polsat Sport HD

01:00 
Gala boksu zawodowego, Nowy Jork, USA: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

02:00 
Gala boksu zawodowego, Nowy Jork, USAMACIEJ SULĘCKI – DANIEL JACOBS na żywo
*(od 03:45 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

06:00 
Gala boksu zawodowego, Nowy Jork, USA: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
pasek2

About Jakub Zegarowski