Wielka szansa Tomasza Adamka, największy pojedynek w historii MMA. Weekend roku ze sportami walki w Polsacie i TVP!

Przed nami najprawdopodobniej najgorętsza noc ze sportami walki w tym roku! Z soboty na niedzielę w bokserskim ringu zobaczymy kolejny wielki pojedynek Tomasza Adamka czy interesujące starcie Krzysztofa Włodarczyka z mocno bijącym przeciwnikiem. Ale to nie wszystko! Właśnie w tę […]

Przed nami najprawdopodobniej najgorętsza noc ze sportami walki w tym roku! Z soboty na niedzielę w bokserskim ringu zobaczymy kolejny wielki pojedynek Tomasza Adamka czy interesujące starcie Krzysztofa Włodarczyka z mocno bijącym przeciwnikiem. Ale to nie wszystko! Właśnie w tę niedzielę do oktagonu wyjdą Khabib Nurmagomedow i Conor McGregor, żeby stoczyć najprawdopodobniej najbardziej wyczekiwany bój w historii UFC i całego MMA. Zresztą dla kibiców tego sportu to nie jedyna wielka atrakcja, bowiem kilka godzin wcześniej będą mogli pasjonować się kolejną odsłoną KSW, W ten weekend żaden szanujący się fan sportów walki nie śpi!

BOKS
Gala w Chicago
Długo wydawało się, iż kariera Tomasza Adamka zbliża się ku końcowi. Porażki z Arturem Szpilką i Ericiem Moliną były druzgocące i niespodziewane. Ambitny „Góral” postanowił spróbować raz jeszcze. Zatrudnił nowy sztab, w którym prym wiodą Gus Curren i Jakub Chycki. Pomocną dłoń do niego wyciągnął również Mateusz Borek, który na swoich galach pozwalał mu walczyć z niezłymi, silnymi przeciwnikami. Forma Adamka rosła z walki na walkę. Kwestią czasu było, kiedy zobaczymy go w dużej zagranicznej walce. I jest! Już w nocy z soboty na niedzielę, „Góral” zmierzy się z Jarrellem Millerem, czołowym przedstawicielem amerykańskiej wagi ciężkiej. Miller jest zdecydowanym faworytem pojedynku – wysoki, silny, zdecydowanie cięższy, ale jednocześnie dobrze poruszający się na nogach i mający kondycję na długie dystanse. Sztab Tomka zapewnia jednak, że ich podopieczny wie, jak przeciwstawić się przeciwnikowi i skutecznie powalczyć o zwycięstwo. Realnie patrząc, zwycięstwo Polaka byłoby wielką sensacją, która otworzyłaby mu drogę do walki o mistrzostwo świata. Niemożliwe? Wydaje się, że tak. Ale może raz jeszcze zaufajmy temu wybitnemu pięściarzowi, który wspólnie z Andrzejem Gołotą rozpropagował w naszym kraju boks zawodowy. Jeszcze raz zarwijmy noc na jego pojedynek, miejmy ciarki na plecach przy wyjściu na ring przy akompaniamencie niezapomnianego „Nie zapomnij” Funky’ego Polaka. A potem kibicujmy. I wierzmy. On na to zasłużył.

Dla hardkorowych miłośników pięściarstwa będzie to zresztą długa noc. Wkraczający na amerykański rynek Eddie Hearn zaproponował jeszcze cztery inne interesujące walki. W 12-rundowych bojach wystąpią m.in. Jessie Vargas czy Artur Beterbijew. To będzie kapitalna gala!

KARTA WALK W CHICAGO
Jarrell Miller – Tomasz Adamek
Jessie Vargas – Thomas Dulorme
Daniel Roman – Gavin McDonnell
Artur Beterbijew – Callum Johnson
Erica Anabella Farias – Jessica McCaskill

Gala w Zakopanem
W Nosalowym Dworze drugą walkę po porażce z Muratem Gassijewem stoczy Krzysztof Włodarczyk. Tym razem rywalem „Diablo” będzie mocno bijący Amerykanin Al Sands. Wydaje się, iż Polak powinien rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść. Sands jest zwyczajnie dość przeciętny sportowo. Spokojny, skoncentrowany, uważny były mistrz świata WBC powinien nawet znokautować gościa z USA.

Nieźle wygląda też undercard gali w Zakopanem. Przed kibicami zaprezentują się m.in. Patryk Szymański, Fiodor Czerkaszyn czy Damian Kiwior. Szczególnie trudne zadanie czeka tego drugiego, który zmierzy się z wytrzymałym Bartłomiejem Grafką.

Karta walk gali w Zakopanem: 
Krzysztof Włodarczyk – Al Sands
Patryk Szymański – Fouad El Massoudi
Fiodor Czerkaszyn – Bartłomiej Grafka
Damian Kiwior – Gkouram Mirzajew
Łukasz Różański – TBA

MMA
UFC 229
Walka Conora McGregora z Khabibem Nurmagomedowem to obecnie największa walka we współczesnym MMA. Obaj uchodzą za wybitnych, kompletnych przedstawicieli tego sportu. Rosjanin jest niepokonany – tak naprawdę w żadnej walce nie dał przeciwnikowi choćby szansy na zwycięstwo. Z Conorem McGregorem może być jednak dużo trudniej. Irlandczyk to globalna gwiazda, generująca wielkie przychody, Do tego piekielnie utalentowana, kompletna w swoich umiejętnościach mieszanych sztuk walki. Wydaje się, że jeśli ktoś ma pokonać Nurmagomedowa to tylko McGregor. Faworyta wskazać nie sposób. Obaj są na najwyższym możliwym levelu, więc być może najważniejsza okaże się kwestia przygotowania mentalnego? Tego dowiemy się w niedzielny poranek, oglądając Polsat Sport.

Karta walk UFC 229
Khabib Nurmagomedow – Conor McGregor
Tony Ferguson – Anthony Pettis
Ovince St. Preux – Dominick Reyes
Derrick Lewis – Alexander Wołkow
Michelle Waterson – Felice Herrig

KSW 45
Kibice MMA na pewno nie odpuszczą gali KSW 45, która odbędzie się na angielskim Wembley. W walce wieczoru Phil de Fries podejmie Karola Bedorfa w walce o pas w wadze ciężkiej. Faworytem starcia wydaje się być Polak, lecz Anglik wyjdzie do ringu po zwycięstwo. De Fries rewelacyjnie spisał się w swoim ostatnim pojedynku, szybko nokautując solidnego Michała Andryszaka. Potyczka z „Koko” będzie jedna dla niego najważniejszym wydarzeniem w dotychczasowej karierze. Jeśli zdoła wygrać, to kolejne wielkie walki w oktagonie KSW przed nim!

Show głównemu wydarzeniu mogą skraść Michał Materla i Damian Janikowski. Walka legendy polskiego MMA z jednym z najbardziej utalentowanych młodych przedstawicieli tej dyscypliny zapowiada się fascynująco. Obaj prezentują w ringu kapitalne umiejętności, które są gwarantem wielkiego pojedynku. Minimalnym faworytem zdaje się być brązowy medalista IO w zapasach. Janikowski dysponuje większym naturalnym talentem oraz wydaje się być solidniejszy w wielu płaszczyznach. Walka z Materlą jest dla niego najważniejszym pojedynkiem w dotychczasowej karierze w KSW. Jeśli Damian wygra, już bezapelacyjnie będziemy mogli ogłosić nowego króla polskiego MMA.

Karta walk KSW 45:
Phil de Fries – Karol Bedorf
Popek Monster – Erko Jun
Dricus Du Plessis – Roberto Soldić
Michał Materla – Damian Janikowski
Scott Ashkam – Marcin Wójcik
James McSweeney – Thiago Silva
Wagner Prado – Max Nunes
Akop Szostak – Jamie Sloane
Leszek Krakowski – Alfie Davies

SOBOTA – 6 PAŹDZIERNIKA 2018

04:00 Gala Boksu, Costa Mesa, USA: OSCAR NEGRETE – JOSHUA FRANCO na żywo


19:00 
KSW 45 – The Return to Wembley: KAROL BEDORF – PHILLIP DE FRIES na żywo
Ipla

19:30 
Gala Boksu, Zakopane: KRZYSZTOF „DIABLO” WŁODARCZYK – AL SANDS na żywo
*(od 23:05 także w TVP 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl

22:00 
Wieczór Sportów Walki: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 7 PAŹDZIERNIKA 2018

01:00 Gala Boksu, Chicago, USA: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

02:00
 
Gala Boksu, Chicago, USA: JARREL MILLER – TOMASZ ADAMEK na żywo
Polsat Sport HDIpla

04:00 UFC 229: KHABIB NURMAGOMEDOV – CONOR MCGREGOR na żywo
*(od 05:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski