Wielkanoc z półfinałami Serie A1 w nSport+ i Sportklubie

We Włoszech sezon siatkarski zbliża się ku końcowi. W grze o medale w rywalizacji kobiet i mężczyzn pozostały po cztery drużyny. W wielkanocny weekend rozegrane zostaną mecze półfinałowe. W rywalizacji kobiet pierwszą z par półfinałowych tworzą Savino Del Bene Scandicci oraz Imoco […]

We Włoszech sezon siatkarski zbliża się ku końcowi. W grze o medale w rywalizacji kobiet i mężczyzn pozostały po cztery drużyny. W wielkanocny weekend rozegrane zostaną mecze półfinałowe.

W rywalizacji kobiet pierwszą z par półfinałowych tworzą Savino Del Bene Scandicci oraz Imoco Volley Conegliano. Obie drużyny dobrze spisały się w rundzie zasadniczej, zdobywając po 50 punktów. Straciły tylko punkt do zwyciężczyń tej fazy rozgrywek. Przez fazę ćwierćfinałową również obie ekipy przebrnęły niemal bezproblemowo. Gospodynie wyeliminowały Volley Pesaro, a ekipa z Conegliano okazały się lepsze od Liu Jo Nordmeccanica Modena. Obie drużyny w dwóch pojedynkach ćwierćfinałowych straciły po jednym secie. W sezonie zasadniczym w pojedynkach między tymi zespołami obie zanotowały po jednym zwycięstwie. Co ciekawe, na wyjazdach.

O drugie miejsce w finale powalczą Igor Gorgonzola NovaraUnet E-Work Busto Arsizio. Gospodynie po zwycięstwo w sezonie zasadniczym z dorobkiem 51 punktów, nie miały większych problemów w ćwierćfinale z uporaniem się z ósmym zespołem pierwszej fazy. Dwa razy po 3:1 zespół z Novary wygrywał z Il Bisonte Florencja. Dłuższą drogę pokonały siatkarki z Busto Arsizio, które dopiero w środę wywalczyły awans do 1/2 finału. Potrzebowały do tego trzech spotkań z Saugella Team Monza. Chociaż obie ekipy zajęły sąsiednie pozycje w rundzie zasadniczej (kolejno czwarte i piąte) to faworytkami były zawodniczki Unetu. Dość niespodziewanie przegrały pierwszy, domowy mecz. W dwóch kolejnych były już jednak górą.

W półfinale mężczyzn dojdzie do powtórki sprzed roku. Wówczas Azimut Modena oraz Cucine Lube Civitanova również spotkały się w tej samej fazie rozgrywek. Wówczas awans do finału wywalczyli późniejsi Mistrzowie Włoch – Cucine Lube. Do wygranej w 1/2 finału potrzebowali czterech spotkań. W tym roku obie drużyny musiały ustąpić w sezonie zasadniczym Sir Safety Perugia. Aby przypieczętować awans do kolejnej fazy rozgrywek, wystarczyły po dwa mecze ćwierćfinałowe. Azimut wyeliminował Revivre Mediolan, a Cucine Lube okazało się lepsze od LPR Piacenza. Za nami pierwszy mecz fazy półfinałowej między tymi ekipami. W środę w Civitanova lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:2.

SOBOTA – 31 MARCA 2018

20:25 Serie A1 – 1/2 finału: SAVINO DEL BENE SCANDICCI – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO na żywo

NIEDZIELA – 1 KWIETNIA 2018

18:00 Serie A1 – 1/2 Finału: AZIMUT MODENA – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo

PONIEDZIAŁEK – 2 KWIETNIA 2018

16:55 Serie A1 – 1/2 finału: IGOR GORGONZOLA NOVARA – UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)