Wielki finał FA CUP w Eleven Sports!

Sezon w Premier League dobiegł końca, jednak to nie koniec emocji jeśli chodzi o klubową piłkę w tym sezonie. Czeka nas jeszcze długo wyczekiwany finał FA CUP pomiędzy Chelsea, a Manchesterem United. Droga obu zespołów do finału była nie zawsze […]

Sezon w Premier League dobiegł końca, jednak to nie koniec emocji jeśli chodzi o klubową piłkę w tym sezonie. Czeka nas jeszcze długo wyczekiwany finał FA CUP pomiędzy Chelsea, a Manchesterem United.

Droga obu zespołów do finału była nie zawsze bardzo łatwa. Chelsea najpierw z wygrało z Norwich, później bez większych kłopotów poradziła sobie z Newcastle, Hull w 1/8 nie stworzyło także wielkich kłopotów, 1/4 była trudniejsza, bowiem Leiceser nie oddało awansu łatwo, 1/2 to w miarę bezproblemowe zwycięstwo z Southampton. Jak to wyglądało u Czerwonych Diabłów?  Formalności z Derby Country, Yeovil oraz Huddersfield. Brak większych komplikacji w 1/4 z Brighton oraz cięższa przeprawa w 1/2 z Tottenhamem. Tak oto wyglądały drogi zespołów do wielkiego finału, który z pewnością będzie obfitował w wielkie emocje. Pod koniec sezonu ligowego obie ekipy grały mniej więcej podobnie. Ostatnie pięć ligowych spotkań to w obu przypadkach to trzy wygrane, remis i porażka. Londyńczycy w trzydziestej ósmej kolejce przegrali trzema bramkami z Newcastle, piłkarze z Manchesteru w trzydziestej szóstej serii gier polegli z Brighton, zaś w ostatniej kolejce na zakończenie sezonu jedną bramką ograli Watford.

Kto tym razem będzie lepszy? Ostatnie pięć pojedynków bezpośrednich tych drużyn to trzy zwycięstwa Chelsea i dwa triumfy Manchesteru United były to jednak wygrane tylko na własnym terenie. Finał odbędzie się na Wembley więc o korzyści swojego boiska nie ma mowy.

Życzymy miłego kibicowania!

pasek2

SOBOTA – 19 MAJA 2018

17:00 FA Cup – Finał: STUDIO na żywo
Ipla

18:05 FA Cup – Finał: CHELSEA FC – MANCHESTER UNITED na żywo
Ipla
pasek2

About Jakub Lipiec