Wielki powrót żużla do Chorzowa. Czy Hampel zdobędzie złoto w Speedway Euro Championship?

Czwarta runda, finałowa cyklu Speedway Euro Championship. Niecały miesiąc temu Leon Madsen wyprzedził Jarosława Hampela w klasyfikacji przejściowej cyklu i uzbierał nad Polakiem 4 punkty przewagi. W tę sobotę będziemy świadkami ostatecznych rozstrzygnięć, które miejmy nadzieje zwieńczy „Mazurek Dąbrowskiego” odegrany […]

Czwarta runda, finałowa cyklu Speedway Euro Championship. Niecały miesiąc temu Leon Madsen wyprzedził Jarosława Hampela w klasyfikacji przejściowej cyklu i uzbierał nad Polakiem 4 punkty przewagi. W tę sobotę będziemy świadkami ostatecznych rozstrzygnięć, które miejmy nadzieje zwieńczy „Mazurek Dąbrowskiego” odegrany dla „Małego”. Zawody w Eurosporcie oraz TVP.

Żużel wraca do Chorzowa. Pierwszy raz polska firma ONE SPORT rozegra zawody na sztucznej nawierzchni ułożonej pod nadzorem Jacka Gajewskiego. Tor gotowy był już na początku września, kiedy rozegrano na nim towarzyski mecz Polska – Reszta Świata. Wówczas nie stwierdzono większych problemów z nawierzchnią. Czy owal będzie sprzyjać Jarosławowi Hampelowi? Polak przez dwa turnieje przewodził stawce 16. zawodników. W Daugavpils po średnim występie stracił prowadzenie na rzecz Leona Madsena. Żaden z nich jednak nie może być pewnym wygranej w całym cyklu. Tuż za nimi ustawili się Robert Lambert i Emil Sajfutdinow ze stratą odpowiednio 5 i 8 punktów do Duńczyka. Ale do Polaka tracą już tylko 1 oczko ( Lambert) i 4. (Sajfutdinow). Walka toczy się także o bezpośrednie wywalczenie miejsca do przyszłorocznego cyklu. Oprócz wspomnianej czwórki jeszcze pięciu kolejnych (wśród nich Vaclaw Milik i Antonio Lindbaeck) ma realne szanse na zajęcie jednego z pierwszych pięciu miejsc dających gwarancję tej nagrody. Niestety szanse na to stracili pozostali nasi reprezentanci Krzysztof Kasprzak i Piotr Pawlicki zajmujący na tę chwilę 13. I 14. miejsce w stawce.

SOBOTA – 15 WRZEŚNIA 2018

20:00 Mistrzostwa Europy, Chorzów, Polska: FINAŁ na żywo
*(od 21:30 także w TVP Sport HD i TVP 1 HD)
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIplasport.tvp.plTVP Sport HD

About Michał Lewandowski