Wielkie emocje na polskiej Ziemi. Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem na antenach TVP i Eurosportu!

Nadchodzi wielkie święto dla fanów skoków narciarskich i polskich zawodników związanych z tą dyscypliną sportu. Już 16, 18 i 19 stycznia odbędą się konkursy Pucharu Świata w Wiśle i w Zakopanem. W ciągu 4 dni będziemy mogli się pasjonować aż […]

Nadchodzi wielkie święto dla fanów skoków narciarskich i polskich zawodników związanych z tą dyscypliną sportu. Już 16, 18 i 19 stycznia odbędą się konkursy Pucharu Świata w Wiśle i w Zakopanem. W ciągu 4 dni będziemy mogli się pasjonować aż 3 zawodami. Transmisje z nich wszystkich w TVP 1, TVP Sport oraz w Eurosporcie i Eurosporcie 2!

Zawodnicy, po ostatnich zawodach na mamucie w Kulm powracają na skocznię dużą, do Wisły i Zakopanego. W miniony weekend najdalej jednego dnia latał Noriaki Kasai, drugiego zaś Peter Prevc. Japończyk został najstarszym jak do tej pory triumfatorem zawodów z cyklu Pucharu Świata w historii. Słoweniec dalekie w tym sezonie loty przypieczętował zdobyciem małej Kryształowej Kuli dla najlepszego lotnika. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Kamil Stoch, który będzie miał okazję powiększyć przewagę nad rywalami na własnej ziemi. Polak jednak w Tauplitz nie latał tak daleko jak rywale. 6. i 9. miejsca nie są jednak złymi lokatami.

Na skoczni w Wiśle odbędzie się jeden konkurs, podobnie jak przed rokiem. Wtedy to Puchar Świata po raz pierwszy w historii zagościł na skoczni im. Adama Małysza. Zawody wygrał Norweg Anders Bardal. Z kolei w Zakopanem odbędą się dwa konkursy – indywidualny i drużynowy.  Rok temu szczęśliwy dla Polski była „drużynówka” na Wielkiej Krokwi, którą nasi rodacy ukończyli na 2. miejscu. Wygrali Słoweńcy. Z kolei najlepszy indywidualnie okazał się Anders Jacobsen. Na 3. pozycji uplasował się Kamil Stoch.

Rozmiar obu skoczni to 134 metry. Punkt konstrukcyjny, zarówno na Malince jak i Wielkiej Krokwi usytuowany jest na 120 metrze.