Wielkie gwiazdy w Polsce – Copernicus Cup na antenie TVP2

Arena Toruń szykuje się na niezwykłe wydarzenie – Copernicus Cup. Choć mityng rozgrywany jest dopiero po raz trzeci, cieszy się on niezwykłą popularnością wśród lekkoatletów, a także szacunkiem władz światowej federacji. W tym roku po raz drugi mityng w Toruniu […]

Arena Toruń szykuje się na niezwykłe wydarzenie – Copernicus Cup. Choć mityng rozgrywany jest dopiero po raz trzeci, cieszy się on niezwykłą popularnością wśród lekkoatletów, a także szacunkiem władz światowej federacji.

W tym roku po raz drugi mityng w Toruniu zaliczany będzie do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour. Oznacza to, że do Grodu Kopernika przyjadą największe gwiazdy Królowej Sportu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. nasi zachodni sąsiedzi David Storl i Pamela Dutkiewicz, reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej Marie Josee Ta Lou, Kenijka Hellen Obiri, Ukrainka Julia Lewczenko, Rosjanka Maria Lasickiene czy Braylijczyk Thiago Braz.

Oczywiście nie zabraknie faworytów z naszego podwórka – Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Ewa Swoboda, Piotr Lisek czy Paweł Wojciechowski są na finiszu przygotowań do halowych mistrzostw świata w Birmingham. O minima na tę imprezę walczą jeszcze m.in. Marcin Lewandowski, Sofia Ennaoui, Kamila Lićwinko czy  „Aniołki Matusińskiego”, czyli specjalistki od biegu na 400 m – Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Mityng rozegrany zostanie w czwartkowy wieczór. Transmisję przeprowadzi TVP2.

CZWARTEK – 15 LUTEGO 2018

18:45 IAAF World Indoor Tour – Copernicus Cup, Toruń, Polska: MITYNG HALOWY na żywo
sport.tvp.pl

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota