World Team Challenge w Eurosporcie 1

Już po raz szesnasty w Gelsenkirchen rozegrane zostaną biathlonowe zawody pokazowe World Team Challenge. W tym roku w stawce zabraknie Polaków. Zawody na stadionie Veltins Arena i jego błoniach składają się z dwóch części – biegu ze startu masowego oraz […]

Już po raz szesnasty w Gelsenkirchen rozegrane zostaną biathlonowe zawody pokazowe World Team Challenge. W tym roku w stawce zabraknie Polaków.

Zawody na stadionie Veltins Arena i jego błoniach składają się z dwóch części – biegu ze startu masowego oraz biegu pościgowego. Pary mieszane mają do przebiegnięcia rundy (naprzemiennie – w sumie panie cztery, panowie pięć) liczące 1291 metrów, natomiast każde pudło na strzelnicy wydłuża dystans o 100 metrów.

W tym roku na starcie nie staną ubiegłoroczni zwycięzcy Marie Dorin Habert i Martin Fourcade. W barwach Francji zobaczymy za to Anais Bescond i Emiliena Jacquelina. Gospodarzy reprezentować będą dwie pary – Laura Dahlmeier i Benedikt Doll oraz Franziska Hildebrand i Erik Lesser. Wśród pozostałych ekip znajdą się pary z Kanady (Rosanna Crawford i Brendan Green), Włoch, Austrii (Lisa Hauser i Simon Eder), Japonii (małżeństwo Fuyuko i Mikito Tachizaki), Czech (Eva Puskarcikova i Ondrej Moravec), Rosji (Jekaterina Jurlowa i Aleksiej Wołkow) oraz duet ukraińsko-słoweński (Julia Dżyma i Jakov Fak).

Zawody w Gelsenkirchen pokaże na żywo Eurosport 1. Impreza rozegrana zostanie w czwartek.

CZWARTEK – 28 GRUDNIA 2017

18:15 World Team Challenge, Niemcy: ZAWODY na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

About Wojciech Nowakowski

współzałożyciel i redaktor portalu igrzyska24.pl, dziennikarz portalu TakSięGra, hungarysta, poliglota