WWE przyspiesza w Extreme Sports Channel

World Wrestling Entertainment w Extreme Sports Channel przyspiesza i zmienia harmonogram transmisji z gal. Fani wrestlingu będą mogli od teraz cieszyć się transmisjami z RAW, SmackDown, NXT, Main Event oraz gal PPV już niespełna trzy dni po ich premierze. Więcej […]

World Wrestling Entertainment w Extreme Sports Channel przyspiesza i zmienia harmonogram transmisji z gal. Fani wrestlingu będą mogli od teraz cieszyć się transmisjami z RAW, SmackDown, NXT, Main Event oraz gal PPV już niespełna trzy dni po ich premierze. Więcej na ten temat już wkrótce, a tym czasem kolejne relacje z tygodniówek.

Na RAW trwa turniej eliminacyjny do starcia Elimination Chamber, którego zwycięzca zmierzy się z Brockiem Lesnaerm o Mistrzostwo Universal podczas WrestleManii XXXIV. Do „Komory Eliminacji” zakwalifikowali się już Braun Strowman, który pokonał w starciu last man standing Kana, który po starciu opuścił ring na noszach; Elias, który po interwencji Braya Wyatta pokonał Matta Hadry’ego; John Cena, który po niesamowitej walce okazał się lepszy od Finna Balora; Mistrz Interkontynentalny The Miz, który zwyciężył z Apollo Crwesem; Roman Reigns, który okazał się lepszy od Braya Wyatta. W starciu Elimination Chamber jest jeszcze jedno wolne miejsce, o które zawalczą przegrani z walk kwalifikacyjnych, jednakże w starciu tym zabraknie „Wielkiej Czerwonej Maszyny” Kana. Wiadomo także kto w do „Komory Eliminacji” wejdzie jako ostatni, będzie to Elias, który wywalczył to sobie pokonują w starciu trzech rywali Cenę i Strowmana.

W dywizji tag teamowej RAW The Bar pokonali drugi raz z rzędu Setha Rollinsa i… Romana Reignsa, który zastąpił kontuzjowanego Jasona Jordana. Jednakże to właśnie Jordan przyczynił się do porażki swojej drużyny, gdyż zaatakował on Sheamusa i Cesaro, tym samym doprowadzając do dyskwalifikacji braci z The Shield. Kurt Angle zapowiedział, że była to ostatnia szansa Setha Rollinsa i jego partnera na pokonanie The Bar. Kto więc będzie następnym rywalem Mistrzów?

Na Elimination Chamber zawalczą także panie z RAW. W sześcioosobowym starciu w „Komorze Eliminacji” o Mistrzostwo Div RAW zawalczą obrończyni tytułu Alexa Bliss oraz pretendentki Bayley, Mandy Rose, Mickie James, Sonia Devil oraz Sasha Banks. W starciu tym zabraknie pretendentki do tytułu mistrzowskiego Asuki oraz najsilniejszej kobiety w WWE Nia’i Jax, które na tej samej gali zawalczą ze sobą i w przypadku zwycięstwa Jax dołączy ona do walki mistrzowskiej na WrestleManii jako trzecia zawodniczka.

Na SmackDown pojedynek o miano pretendenta do tytułu Mistrza WWE nie przyniósł rozstrzygnięcia. Walka Kevina Owensa i Samiego Zayna została zakończona po interwencji AJ Stylesa. W związku z czym Daniel Bryan wyznaczył Triple Threat Match pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami, który odbędzie się na najbliższym PPV organizowanym przez SmackDown.

Bobby Roode po pokonaniu Ruseva w walce mistrzostwo Stanów Zjednoczonych niespodziewanie zaatakowany został przez Randy’ego Ortona, który Mistrzowi, Pretendentowi oraz Aidenowi Englishowi zaaplikował swoją popisową akcję RKO. Czy to właśnie „Viper” będzie następnym rywalem Rooda?

Na najbliższym SmackDown dojdzie do walki niewidzianego od Royal Rumble Dolpha Zigglera z Baronem Corbinem. Będzie to więc walka dwóch poprzednich Mistrzów USA, tak też pojedynek zapowiada się pasjonująco.

W dywizji kobiet Niebieskiego Brandu Charlotte Flair pokonała pierwszą z zawodniczek Riot Squad – Liv Morgan. Córka „Nature Boya” wyzwała do walki także dwie następne reprezentantki tejże frakcji, tym samym na najbliższym SmackDown można spodziewać się pojedynku Charlotte Flair vs Sara Logan.

W NXT Johnny Gargano przyjął wyzwanie Zeliny Vegi do walki z Andrade „Cien” Almasem. Pojedynek ten jednakże będzie miał swoje specjalne zasady, jeżeli Gargano nie opuści ringu z tytułem Mistrzowskim będzie on musiał opuścić NXT. Pojedynek ten ma podłoże osobiste, gdyż partnerka/menadżerka Almasa, Zelina Vega już dwukrotnie sponiewierana została przez żonę Johnny’ego – Candice LeRae. Obydwu pań na pewno nie zabraknie przy ringu!

pasek2

CZWARTEK – 15 LUTEGO 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: RAW  premiera.200
Extreme Sport Channel  

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

PIĄTEK – 16 LUTEGO 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: SmackDown  premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron

SOBOTA – 17 LUTEGO 2018

20:00 World Wrestling Entertainment: NXT  premiera.200
Extreme Sport Channel 

Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supron21:00 World Wrestling Entertainment: Main Event  premiera.200
Extreme Sport Channel 
Komentarz: Paweł „Boryss” Borkowski – Andrzej Supronpasek2

About Adrian Majcher