Wyścig dookoła Katalonii w Eurosporcie 1

98. edycja Wyścigu dookoła Katalonii to 7 etapów, na których liczyć będą się przede wszystkim górale. Do faworytów wyścigu można zaliczyć Alejandro Valverde, który będzie bronił tytułu zdobytego w fantastycznym stylu przed rokiem. Wygrał wtedy 3 z 7 etapów, a […]

98. edycja Wyścigu dookoła Katalonii to 7 etapów, na których liczyć będą się przede wszystkim górale.

Do faworytów wyścigu można zaliczyć Alejandro Valverde, który będzie bronił tytułu zdobytego w fantastycznym stylu przed rokiem. Wygrał wtedy 3 z 7 etapów, a na jeszcze jednym zajął 2. miejsce. Hiszpan wygrał ten wyścig także w 2009 roku i jest jedynym zawodnikiem na liście startowej, który wygrał w Katalonii więcej niż raz. W tym sezonie jest w dobrej formie, okazał się najlepszy w Abu Dhabi oraz Walencji, gdzie wygrywał klasyfikację generalną. Innym zawodnikiem, który powinien liczyć się w walce o najwyższe miejsca jest zwycięzca z Katalonii z 2016 roku – Nairo Quintana. Kolumbijczyk ścigał się w tym roku tylko we własnej ojczyźnie i wyścig w Hiszpanii będzie jego pierwszym w europie. Warto zwrócić uwagę na Fabio Aru, który zawsze jest groźny, oraz na braci Yates. Adam w klasyfikacji generalnej Tirreno-Adriatico i Wyścigu dookoła Walencji zajmował miejsca w pierwszej piątce i kilka razy stawał na podium po pojedynczych etapach. Simon zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Paryż-Nicea i w tym wyścigu odniósł zwycięstwo etapowe.

1. etap zakończył się sprinterskim finiszem, więc klasyfikacja z tego odcinka nie wpłynie specjalnie na klasyfikację generalną po ostatnim etapie. W poniedziałek najlepszy okazał się Álvaro José Hodeg (w tym sezonie wygrał już Handzame Classic). Za Kolumbijczykiem na podium znaleźli się Sam Bennett i Jay McCarthy