Wyścigi F2 i F3 na antenie Polsatu Sport Extra

Do rywalizacji powracają kierowcy rywalizujący o tytuł mistrzowski w Formule 2 i Formule 3. Tradycyjnie wezmą oni udział w zmaganiach na torze Hungaroring. Zobaczymy je w Polsacie Sport Extra.  Ostatni raz kierowcy obu tych serii wyścigowych uczestniczyli w zawodach na […]

Do rywalizacji powracają kierowcy rywalizujący o tytuł mistrzowski w Formule 2 i Formule 3. Tradycyjnie wezmą oni udział w zmaganiach na torze Hungaroring. Zobaczymy je w Polsacie Sport Extra. 

Ostatni raz kierowcy obu tych serii wyścigowych uczestniczyli w zawodach na torze Silverstone. Węgry przywitały ich deszczem. Podobnie jak treningi F1, kwalifikacje F2 odbywały się w mokrej aurze. Najlepiej w wymagających warunkach poradził sobie Nyck de Vries. Z drugiego pola startowego do sobotniego wyścigu wyruszy Luca Ghiotto, a z trzeciej pozycji wystartuje Nicholas Latifi. Główny wyścig wystartuje o godzinie 10:10. W niedzielę kierowcy wezmą udział w sprincie. Przypomnijmy, że w tabeli mistrzostw na czele znajduje się wspomniany zdobywca pole position. Nyck de Vries zgromadził 170 punktów, a drugi w klasyfikacji Nicholas Latifi traci do niego 31. punktów.

W Formule 3 jak do tej pory najrówniej prezentuje się Robert Shwartzman. Rosjanin, który na każdym wyścigu wspierany jest przez Witalija Pietrowa, uzbierał 114. punktów. Na drugim miejscu z dorobkiem 102. oczek plasuje się Jehan Daruvala.

Rywalizacja młodych kierowców przynosi w tym sezonie sporo emocji. Serie juniorskie mają to do siebie, że tam nie możemy być niczego pewni. Element spontaniczności sprzyja interesującym wyścigom. Zawodnicy, którzy w przyszłości mogą być czołowymi kierowcami Formuły 1, na torze nie kalkulują.

SOBOTA – 3 SIERPNIA 2019

09:00 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: KWALIFIKACJE na żywo
Ipla

10:10
 Formuła 2 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 1 na żywo
Ipla

22:30 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 1 
Ipla

NIEDZIELA – 4 SIERPNIA 2019

10:00 Formuła 3 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

11:25
 Formuła 2 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG 2 na żywo
Ipla

 

About Michał Winiarczyk