Wysp walk o pasy mistrzowskie. Weekend z boksem w Polsat Sport oraz TVP Sport

Kolejny weekend przed nami i kolejne emocje ze sportami walki. W tym tygodniu prym w telewizji wiedzieć będzie boks. Na transmisje gal prosto za Oceanu zapraszamy do Polsatu Sport oraz TVP Sport.  Nie od dziś wiadomo, że Stany Zjednoczone są […]

Kolejny weekend przed nami i kolejne emocje ze sportami walki. W tym tygodniu prym w telewizji wiedzieć będzie boks. Na transmisje gal prosto za Oceanu zapraszamy do Polsatu Sport oraz TVP Sport. 

Nie od dziś wiadomo, że Stany Zjednoczone są kolebką boksu zawodowego. Już w ten weekend zobaczymy aż trzy gale prosto stamtąd. Na początek gala prosto ze słonecznego Los Angeles. W walce wieczoru zobaczymy starcie o dwa mistrzowskie pasy WBA i WBO w wadze piórkowej. Dwukrotny mistrz olimpijski Vasyl Lomachenko (12-1, 9 KO) , który jest posiadaczem tych pasów zmierzy się Anthonym Crollą (34-6-3, 13 KO). Dla Ukraińskiego mistrza będzie to powrót na ring po 4 miesiącach. W grudniu pokonał na punkty Jose Pedraze, mimo że Portorykanin  leżał na deskach. Teraz mistrz, przywita na amerykańskim ringu Brytyjczyka, który w przeszłości był mistrzem świata WBA.

Z soboty na niedzielę czekają nas dwie transmisje prosto za oceanu. Najpierw czeka nas gala z gorącego Meksyku. Wielki faworyt gospodarzy Jaime Munguia (32-0, 26 KO) wraca do ojczyzny po 4 wygranych walkach w USA. Dla Mistrza Świata WBO wagi super półśredniej będzie to druga walka w tym roku. W styczniu pokonał na punkty Takeshi Inoue. Teraz mierzy się z Irlandczykiem Dennisem Hoganem (28-1-1, 7 KO). Dla Irlandczyka, który ostatni czas spędził na Antypodach będzie to powrót na ten kontynent po 3 latach.

Natomiast w Atlantic City czeka nas mistrzowskie starcie kobiet. Na ringu zobaczmy dwie niepokonane pięściarki. Claressa Shields (8-0, 2 KO) jest posiadaczką pasów IBF i WBA w wadze średniej teraz Amerykanka zmierzy się z Christina Hammer (24-0, 11 KO). Doświadczona Niemka także jest posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich WBC oraz WBO. Czeka nas więc wielka unifikacja w kobiecym boksie. W stawce pojedynku będą aż cztery mistrzowskie pasy, ktoś z tego pojedynku wyjdzie przegrany.

Nie samym boksem człowiek żyje. W ten weekend dla siebie znajdą coś także miłośnicy MMA. W Atlancie odbędzie się kolejna gala UFC. Walką wieczoru gali numerowanej 236 wystąpią Max Holloway oraz Dustin Poirier.

SOBOTA – 13 KWIETNIA 2019

03:00 Gala Boksu, Los Angeles, USA: VASYL LOMACHENKO – ANTHONY CROLLA na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 14 KWIETNIA 2019

02:00 Gala Boksu, Monterrey, Meksyk: JAIME MUNGUIA – DENNIS HOGAN na żywo
Ipla

02:15 Gala Boksu, Atlantic City, USA: CLARESSA SHIELDS – CHRISTINA HAMMER na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

04:00 
UFC 236: MAX HOLLOWAY – DUSTIN POIRIERna żywo
Polsat Sport HDIpla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam