Zaczynamy play-offy PlusLigi. Kto zagra w półfinale? Transmisje w Polsacie Sport

Zaczynamy rozgrywki play-off w siatkarskiej PlusLidze. W najbliższym tygodniu rozegrane zostaną po dwa spotkania ćwierćfinałowe w każdej parze. Czy już w weekend poznamy komplet półfinalistów? Transmisje w Polsacie Sport. Fazę play-off rozpoczniemy od bardzo mocnego uderzenia, czyli starcia Jastrzębskiego Węgla z PGE […]

Zaczynamy rozgrywki play-off w siatkarskiej PlusLidze. W najbliższym tygodniu rozegrane zostaną po dwa spotkania ćwierćfinałowe w każdej parze. Czy już w weekend poznamy komplet półfinalistów? Transmisje w Polsacie Sport.

Fazę play-off rozpoczniemy od bardzo mocnego uderzenia, czyli starcia Jastrzębskiego WęglaPGE Skrą Bełchatów. Obie ekipy dzieliła przepaść w fazie zasadniczej. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni Roberto Santilliego, którzy zdobyli 50 punktów – o 12 więcej niż Bełchatowianie, którzy niemal do samego końca musieli bić się o ostatnie miejsce w play-off. Jastrzębianie zaprzepaścili szanse na awans bezpośrednio do półfinału w końcówce sezonu zasadniczego, przegrywając z Asseco Resovią Rzeszów i ONICO Warszawa. Przewaga własnego parkietu powinna dać ekipie z Jastrzębia dodatkowy atut w starciu ze Skrą, chociaż w lidze nie było to najważniejsze, ponieważ 2-krotnie górą byli zawodnicy Santilliego. Natomiast jego rodak – Roberto Piazza miał duże problemy w pierwszej połowie sezonu. Chociaż Skra dysponowała bardzo mocną kadrą, patrząc na nazwiska, brakowało wyników. Te jednak przyszły w kluczowej fazie PlusLigi, a także w Lidze Mistrzów, gdzie udało się awansować do półfinału rozgrywek. Na krajowym podwórku wciąż celem jest obrona tytułu wywalczonego przed rokiem.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:1 i 3:1 dla Jastrzębskiego Węgla.

W drugiej parze ćwierćfinałowej zobaczymy dwie mniejsze firmy – Aluron Virtu Wartę Zawiercie oraz Cerrad Czarnych Radom. Dla obu ekip sam awans do czołowej szóstki jest dużym sukcesem, a jedna z nich na pewno powalczy w półfinale i będzie o krok od wywalczenia medalu. W fazie ligowej różnica między zespołami była minimalna i wyniosła punkt na korzyść Zawiercian, dzięki czemu będą mieli atut własnego parkietu. Aluron utrzymuje stabilną formę na przestrzeni całego sezonu. Rzadko zdarzały im się momenty, gdy oddali rywalom pole i zostali zdetronizowani. Nagrodą okazała się 4. lokata, którą przez długi okres zajmowali Radomianie. W ich przypadku nie udało się utrzymać równej formy przez całe rozgrywki. Runda rewanżowa była zdecydowanie mniej udana w przypadku podopiecznych Roberta Prygla. W dodatku na finiszu przegrali wspomnianą 4. pozycję. Kluczowa okazała się porażka z Asseco Resovią Rzeszów w ostatniej serii gier.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:0, 3:1 dla Cerradu Czarnych Radom i 3:1 dla Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Ciekawie zapowiada się również walka o dalsze miejsce. O 7. pozycję powalczą Asseco Resovia Rzeszów oraz GKS Katowice. Obie ekipy mogą mieć powody do niezadowolenia po sezonie 2018/2019. Wszystko przez słabą postawę w pierwszej połowie rozgrywek. Rzeszowianie dopiero w połowie listopada zanotowali pierwsze ligowe zwycięstwo, ale dopiero w końcówce sezonu Resovia spisywała się na miarę oczekiwań kibiców. Natomiast ekipa z Katowic po dwóch wygranych w trzech pierwszych meczach, zanotowała serię pięciu porażek. Zdecydowanie najbardziej bolą dwie przegrane z Cuprum Lubin, które okazały się kluczowe dla układu tabeli.

O 9. pozycję powalczą Indykpol AZS OlsztynTrefl Gdańsk. Tutaj zdecydowanie bardziej rozczarowani mogą być siatkarze z Trójmiasta, którzy bardzo dobrze spisywali się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ale na krajowym podwórku radzili sobie zdecydowanie słabiej. Dla Akademików to również nie był wymarzony sezon. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę ubiegłoroczną postawę w PlusLidze, gdy udało się awansować do czołowej szóstki. Natomiast o 11. miejsce walczyć będą Chemik BydgoszczCuprum Lubin. Te drużyny zdecydowanie wyprzedziły MKS Będzin, który jako jedyny zakończył już sezon, ale też dość wyraźnie straciły dystans do poprzedzających ich rywali.

ŚRODA – 27 MARCA 2019

17:30 PlusLiga – 1/4 finałuJASTRZĘBSKI WĘGIEL – PGE SKRA BEŁCHATÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 1/4 finałuALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 30 MARCA 2019

14:45 PlusLiga – 1/4 finału: PGE SKRA BEŁCHATÓW – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – mecz o 9. miejsce: INDYKPOL AZS OLSZTYN –  TREFL GDAŃSK  na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 31 MARCA 2019

14:45 PlusLiga – 1/4 finału: CERRAD CZARNI RADOM – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – mecz o 11. miejsce: CHEMIK BYDGOSZCZ – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 1 KWIETNIA 2019

20:30 PlusLiga – mecz o 7. miejsce: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – GKS KATOWICE na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)