Zaczynamy play-offy PlusLigi. Mecze ćwierćfinałowe w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Za nami sezon zasadniczy siatkarskiej PlusLigi. W grze o medale Mistrzostw Polski pozostała najlepsza szóstka drużyn. Przed nami faza ćwierćfinałowa, po której kolejne dwa zespoły pożegnają się z szansami na podium. Bardzo dobrą formę w końcówce sezonu zaprezentowali siatkarze Indykpolu AZS […]

Za nami sezon zasadniczy siatkarskiej PlusLigi. W grze o medale Mistrzostw Polski pozostała najlepsza szóstka drużyn. Przed nami faza ćwierćfinałowa, po której kolejne dwa zespoły pożegnają się z szansami na podium.

Bardzo dobrą formę w końcówce sezonu zaprezentowali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy Robert Santilliego rzutem na taśmę awansowali do najlepszej szóstki rozgrywek. Z pewnością pomogła w tym seria sześciu zwycięstw. Tylko w jednym z tych spotkań Akademicy nie zdobyli kompletu punktów. Przeciwko GKS-owi Katowice do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Wygrali za to bodaj najważniejszy mecz w kontekście awansu, z ONICO Warszawa 3:1. Nieco słabiej na finiszu sezonu radziła sobie Asseco Resovia Rzeszów. Po przegranej ze stołecznym zespołem wydawało się, że to właśnie podopieczni Andrzeja Kowala zakończą sezon na 7. pozycji. Słaba postawa ONICO oraz zwycięstwa za 3 punkty w ostatnich trzech spotkaniach zespołu z Podkarpacia sprawiły, że to Rzeszowianie będą rywalami Indykpolu w walce o wejście do najlepszej czwórki. Dzięki lepszemu stosunkowi setów to Resovia zajęła czwarte miejsce, z Olsztynianie piąte. W meczach fazy zasadniczej obie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie.

Ostatnie miejsce w fazie play-off przypadło siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, którzy w przedostatniej kolejce przegrali nieoczekiwanie ze Stocznią Szczecin 2:3. Wówczas wydawało się, że to właśnie oni pożegnają się z marzeniami o medalach. Jednak w miniony weekend znów z pomocą przyszli siatkarze ONICO. Jastrzębianie dopełnili formalności, wygrywając 3:0 z Dafi Społem Kielce i tym samym uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów. Z drużyn, które zobaczymy w tym tygodniu, w rundzie zasadniczej najlepiej zaprezentował się Trefl Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta najdłużej z tej czwórki walczyła o wejście bezpośrednio do półfinału, ale lepsi okazali się siatkarze Skry Bełchatów. Trefl zakończył pierwszą część sezonu na 3. pozycji z dorobkiem 65 punktów. To wynik zdecydowanie zasłużony, jeżeli spojrzymy na wyniki Gdańszczan w tym sezonie. Zespół Andrei Anastasiego od stycznia jest niepokonany. W tym czasie m.in. wygrał Puchar Polski. W sezonie ligowym 2-krotnie górą był Trefl, zawsze po 5-setowym boju.

W 1/4 finału rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w środę, 18 kwietnia. Gospodarzami tych starć będą Indykpol AZS Olsztyn i Jastrzębski Węgiel. W weekend rywalizacja przeniesie się do Rzeszowa i Gdańska. To tam w sobotę rozegrane zostaną drugie ćwierćfinały. Jeżeli po nich nie poznamy półfinalistów, decydujące starcia odbędą się dzień później, w niedzielę.

ŚRODA – 18 KWIETNIA 2018

17:00 PlusLiga – 1. runda play-off: INDYKPOL AZS OLSZTYN – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
PlusLiga – 1. runda play-off: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – TREFL GDAŃSK na żywo
Ipla

SOBOTA – 21 KWIETNIA 2018

14:45 PlusLiga – 1. runda play-off: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 PlusLiga – 1. runda play-off: TREFL GDAŃSK – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 22 KWIETNIA 2018

14:45 PlusLiga – 1. runda play-off: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Ipla

20:00 PlusLiga – 1. runda play-off: TREFL GDAŃSK – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)