Zaczynamy walkę o ćwierćfinały. EHF Liga Mistrzów w NC+ oraz Eleven Sports

Już w ten weekend czekają nas pierwsze mecze 1/8 Finału w Velux EHF Lidze Mistrzów. Nasz kraj w tej rundzie reprezentują aż dwa zespoły. Relacje z pierwszych spotkań do zobaczenia w kanałach NC+ oraz Eleven Sports .  Tego nie spodziewał […]

Już w ten weekend czekają nas pierwsze mecze 1/8 Finału w Velux EHF Lidze Mistrzów. Nasz kraj w tej rundzie reprezentują aż dwa zespoły. Relacje z pierwszych spotkań do zobaczenia w kanałach NC+ oraz Eleven Sports . 

Tego nie spodziewał się nikt. Po pierwszym przegranym spotkaniu Orlen Wisła Płock zaskoczyła wszystkich i w rewanżu odrobiła straty. Dzięki temu drużyna z Płocka po dwóch latach przerwy wróciła do TOP 16 Ligi Mistrzów. Teraz podopiecznych Xaviera Sabate czeka trudniejsze zadanie. Ich najbliższym rywalem zostało Węgierskie Mol-Pick Szeged. W ostatnich ligowych spotkań trener drużyny z Płocka rotuje składem w celu jak najlepszego przygotowania się do tego meczu. Jednak nawet najlepsza dyspozycja vice-mistrzów Polski nie sprawi, że zostaną faworytem tego spotkania. W fazie grupowej drużyna z Segedyn grała bardzo dobrze, co sprawiło, że zajęła wysokie drugie miejsce w swojej grupie.

W każdym sezonie celem minimum dla PGE Vive Kielce jest faza TOP 16. Dopiero od tej rundy zaczyna się poważne granie. Tu przegrany dwumeczu żegna się z rozgrywkami. Zakończenie fazy grupowej w wykonaniu PGE Vive Kielce było fatalne. Po trzech porażkach z rzędu podopieczni Tałanta Dujszebajewa spadli z drugiej miejsca na czwartą lokatę. Teraz mistrzów polski czeka starcie z mistrzem Ukrainy. Motor Zaporoże, bo o nim mowa w fazie grupowej zajęła 5 miejsce. Faworytem tego spotkania, będzie oczywiście mistrz Polski, który posiada mocniejszą i bardziej wyrównaną głębie składu. Ostatnie spotkania Kielc z Zaporożem kończyły się zwycięstwem ekipy z Ukrainy. To jednak były spotkania towarzyskie. Jak będzie w oficjalnym spotkaniu o stawkę, przekonamy się już w sobotę.

Ponadto czekają nas inne ciekawe spotkania tej fazy. Najbardziej wyrównanymi spotkaniami wydają się środowe starcie Rhein Neckar Lowen z HBC Nantes oraz sobotnia batalia ekip z Bałkanów. PPD Zagrzeb zmierzy się z HC Vardar. Pierwsze spotkania tej fazy zakończy spotkanie Sportingu CP z Telekom Veszprem.

ŚRODA – 20 MARCA 2019

18:55 Liga Mistrzów EHF – 1/8 finału: RHEIN-NECKAR LÖWEN – HBC NANTES na żywo
Ipla
Komentarz w Canal+ Sport 2: Krzysztof Bandych – Grzegorz Tkaczyk

SOBOTA – 23 MARCA 2019

17:25 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/8 Finału: MOTOR ZAPOROŻE – PGE VIVE KIELCE na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

20:25 
Velux EHF Liga Mistrzów – 1/8 Finału: PPD ZAGRZEB – HC VARDAR na żywo
CANAL+ Sport HDIpla

NIEDZIELA – 24 MARCA 2019

15:30 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/8 Finału: STUDIO na żywo
CANAL+ Sport HD

15:55 
Velux EHF Liga Mistrzów – 1/8 Finału: ORLEN WISŁA PŁOCK – MOL-PICK SZEGED na żywo
CANAL+ Sport HDIpla


17:55 
Velux EHF Liga Mistrzów – 1/8 Finału: SPORTING CP – TELEKOM VESZPREM na żywo
Ipla

About Adam Zakrzewski

https://twitter.com/AddidasAdam