Zakończenie rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet w Polsacie Sport i Polsacie Sport News

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia, 22. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Znamy już uczestników fazy play-off, ale w czołowej szóstce trwa jeszcze walka o 3. miejsce. Transmisje czterech spotkań w Polsacie Sport i Polsacie Sport News. O pozycję numer 3 […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia, 22. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet. Znamy już uczestników fazy play-off, ale w czołowej szóstce trwa jeszcze walka o 3. miejsce. Transmisje czterech spotkań w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

O pozycję numer 3 walczą dwa łódzkie kluby. Na razie w lepszej sytuacji jest ŁKS Commercecon Łódź, który w hicie 22. serii gier podejmie lidera rozgrywek – Chemik Police. Łodzianki mogły zapewnić sobie miejsce na podium, wygrywając przed trzema tygodniami z Budowlanymi, co się jednak nie udało. Wygrana z KSZO w poprzedniej kolejce pozwoliła ŁKS-owi pozostać na 3. lokacie, ale ich przewaga wynosi tylko punkt. W sobotę zagrają z liderem, który nie straci swojego miejsca. Jednak wygrać z Chemikiem w tym sezonie udało się tylko dwóm drużynom – Budowlanym Łódź oraz Developresowi Rzeszów. Przed tygodniem Policzanki bez większych problemów wygrały turniej finałowy o Pucharu Polski, nie tracąc w dwóch spotkaniach nawet seta. Jeżeli ŁKS nie wygra z Chemikiem, będzie musiał czekać na wynik spotkania Budowlanych Łódź w wyjazdowym starciu z Energą MKS Kalisz.

W niedzielę E.Leclerc Radomka Radom podejmie Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Obie ekipy znają już miejsca, które zajmą w rundzie zasadniczej. Być może, gdyby Radomka była w lepszej dyspozycji w pierwszej części sezonu, byłaby w stanie powalczyć o awans do fazy play-off. Jednak Radomianki będą musiały zadowolić się walką o 7. pozycję w dwumeczu najprawdopodobniej z Energą MKS Kalisz. Z kolei Pałac czeka na swojego rywala w I rundzie play-off. Na pewno Bydgoszczanki czeka wyjazd do Łodzi, ale wciąż pozostaje otwartą sprawą, czy rywalem o półfinał będzie ŁKS czy Budowlani. Ze względu na 5. miejsce w fazie ligowej, Pałac pierwszy mecz zagra u siebie.

W podobnej sytuacji jak Pałac Bydgoszcz, są siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała, które zajmą 6. lokatę po rundzie zasadniczej. Na zakończenie tej fazy udają się do Legionowa na pojedynek z DPD Legionovia. I to właśnie ekipa z przedmieść stolicy ma więcej do zyskania w tym pojedynku. Fatalna druga część sezonu (tylko jedno zwycięstwo w jedenastu ostatnich pojedynkach) sprawiła, że drużyna z Legionowa spadła na 10. miejsce. Legionovia walczy o 9. miejsce, ale równie dobrze może spaść na 11. lokatę. Ich strata, jak i przewaga wynosi punkt. O ile o wyprzedzenie Enei PTPS Piła może być ciężko (Pilanki zmierzą się z najsłabszym w lidze KSZO), tak na ich szczęście #VolleyWrocław ma zdecydowanie trudniejszego rywala – Developres Skyres Rzeszów. Co prawda ekipa z Podkarpacia nie walczy już o nic w tej kolejce, ale nawet przy delikatnym zejściu z optymalnego poziomu, Wrocławiankom będzie niezwykle trudno powalczyć o zwycięstwo. Ekipa z Dolnego Śląska wygrała tylko pięć pojedynków w lidze, a Rzeszowianki tylko 4-krotnie schodziły z boiska pokonane.

SOBOTA – 16 MARCA 2019

20:30 Liga Siatkówki Kobiet – 22. kolejka: ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – CHEMIK POLICE na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 17 MARCA 2019

17:30 Liga Siatkówki Kobiet – 22. kolejka: E.LECREC RADOMKA RADOM – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 18 MARCA 2019

17:30 Liga Siatkówki kobiet – 22. kolejka: DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – BKS PROFI CREDIT BIELSKO-BIAŁA na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 
Liga Siatkówki kobiet – 22. kolejka: #VOLLEYWROCŁAW – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)