Zakończenie Turnieju Czterech Skoczni na antenach TVP i Eurosportu

Trzy dotychczasowe konkursy 67. Turnieju Czterech Skoczni były pokazem umiejętności  Ryoyu Kobayashiego. Japończyk pewnie zmierza po Złotego Orła. Czy dołączy do Svena Hannawalda i Kamila Stocha? W Innsbrucku Ryoyu Kobayashi w pierwszej serii znokautował rywali. Po skoku na 136,5 metra pewnie […]

Trzy dotychczasowe konkursy 67. Turnieju Czterech Skoczni były pokazem umiejętności  Ryoyu Kobayashiego. Japończyk pewnie zmierza po Złotego Orła. Czy dołączy do Svena Hannawalda i Kamila Stocha?

W Innsbrucku Ryoyu Kobayashi w pierwszej serii znokautował rywali. Po skoku na 136,5 metra pewnie prowadził na półmetku zawodów. Drugi Stefan Kraft tracił do niego przeszło 10 punktów. W finale Japończyk swoją próbę oddawał z belki numer 0. Osiągnął 131 metrów i odniósł siódme zwycięstwo w karierze. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu i trzecie w Turnieju Czterech Skoczni. Przed ostatnimi zawodami, które odbędą się w Bischofshofen, lider Pucharu Świata ma 45,5 punktu przewagi nad Markusem Eisenbichlerem. Niemiec piątkowe zmagania ukończył na trzynastej pozycji i jego marzenia o triumfie w turnieju mocno się ograniczyły. Kobayashi 6 stycznia może powiększyć grono skoczków, którzy wygrali turniej, zwyciężając we wszystkich czterech konkursach.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Kamil Stoch, który po dwóch dobrych skokach uplasował się na piątej pozycji. Pozostali Polacy mocno rozczarowali. Dawid Kubacki na półmetku zmagań znajdował się na dziesiątym miejscu. Niestety po drugiej próbie spadł na osiemnastą pozycję. Punktował jeszcze Stefan Hula, który do swojego dorobku dołoży jeden punkt. Niespodziewanie najsłabszym Polakiem był Piotr Żyła. Drugi zawodnik Pucharu Świata, skakanie w Innsbrucku zakończył na pierwszej serii. 113,5 metra wystarczyło na 42. miejsce. Do finałowej serii nie awansował również Jakub Wolny, sklasyfikowany na 34. pozycji.

W klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch znajduje się na czwartym miejscu. Do podium, a konkretnie do trzeciego Andreasa Stjernena, traci 15,3 punktu. Siódmy jest Dawid Kubacki, a dwudziesty pierwszy Piotr Żyła.

SOBOTA – 5 STYCZNIA 2019

16:30 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

17:00 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport 1 HDIpla

18:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HDIpla

NIEDZIELA – 6 STYCZNIA 2019

15:45 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO na żywo
*(od 16:45 także w TVP 1 HD, od 16:30 także w Eurosport 1 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

17:00 Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

19:00 
Puchar Świata – Turniej Czterech Skoczni, Bischofshofen, Austria: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.plEurosport 1 HDIpla

About Michał Winiarczyk