ZAKSA gra o finał! Transmisja w Polsacie Sport

Wielka szansa na finał najlepszych rozgrywek klubowych w Europie w męskiej siatkówce stoi przed mistrzami Polski. W środę rewanże w półfinałach Ligi Mistrzów CEV. Na transmisje zaprasza Polsat Sport. Tydzień temu w Rosji gospodarze prowadzili już 2:0 i mieli piłkę […]

Tydzień temu w Rosji gospodarze prowadzili już 2:0 i mieli piłkę meczową w trzeciej partii, ale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wzięła się za odrabianie strat i ostatecznie zwyciężyła w tym meczu 3:2, pokonując Zenit Kazań w tie-breaku 16:14. Kędzierzynianie muszą przynajmniej powtórzyć ten wynik, aby zameldować się w wielkim finale rozgrywek. 5-setowy bój na korzyść drużyny polskiego przyjmującego – Bartosza Bednorza oznaczałby natomiast konieczność rozegrania tzw. „złotego seta”.

W drugiej parze półfinałowej w pierwszym meczu Trentino Itas nie dało większych szans Sir Sicoma Monini Perugii, triumfując 3:0. Zespół prowadzony przez trenera Vitala Heynena z reprezentantami Polski – Wilfredo Leonem Maciejem Muzajem – w składzie musi więc się wziąć za mocne odrabianie strat. Zwycięzcy rundy zasadniczej we włoskiej SuperLega marzą o wygraniu za 3 punkty i doprowadzeniu do dogrywki.

Finał Ligi Mistrzów CEV w piłce siatkowej mężczyzn 1 maja we włoskiej Weronie.

ŚRODA – 24 MARCA 2021

17:00 Liga Mistrzów CEV: STUDIO
Polsat Sport HD
Studio: Jerzy Mielewski (z Kędzierzyna-Koźla)
Reporter: Marcin Lepa

17:45 Liga Mistrzów CEV – 1/2 finału: GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ZENIT KAZAŃ
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Wojciech Drzyzga (z Kędzierzyna-Koźla)

20:00 Liga Mistrzów CEV: STUDIO

20:15 Liga Mistrzów CEV – 1/2 finału: SIR SICOMA MONINI PERUGIA – TRENTINO ITAS