ZAKSA o krok od złota, Jastrzębie od brązu. Transmisje meczów nr 3 (i 4) w Polsacie Sport

W najbliższą sobotę, 4 maja możemy zakończyć sezon PlusLigi. Czy na koniec majowego długiego weekendu poznamy końcowe rozstrzygnięcia w lidze Mistrzów Świata? Transmisje w Polsacie Sport. Po dwóch pierwszych spotkaniach finałowych wiele wskazuje na to, że sobotni będzie ostatnim. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle […]

W najbliższą sobotę, 4 maja możemy zakończyć sezon PlusLigi. Czy na koniec majowego długiego weekendu poznamy końcowe rozstrzygnięcia w lidze Mistrzów Świata? Transmisje w Polsacie Sport.

Po dwóch pierwszych spotkaniach finałowych wiele wskazuje na to, że sobotni będzie ostatnim. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach wygrała przegrany mecz z ONICO Warszawa przed tygodniem na własnym terenie po tie-breaku. Wszystko wskazuje na to, że odwołania stołecznej drużyny nie będą miały żadnego wpływu na końcowy rezultat pierwszego starcia finałowego. W drugim meczu, który odbył się 1 maja na Towarze zwycięstwo ZAKSY było już pewniejsze, a co ważniejsze – nie odbyło się w tak dziwnych okolicznościach jak w Kędzierzynie. ONICO nie dało rady urwać chociażby seta zwycięzcom fazy zasadniczej i stanęło pod ścianą w rywalizacji o złote krążki. Ekipa z Warszawy bez Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka może mieć duże problemy, aby odwrócić losy finałowej rywalizacji. Tym bardziej, że te kontrowersyjne okoliczności w Kędzierzynie korzystniej podziałały na ZAKSĘ, która chce udowodnić, że jest zespołem lepszym i nie potrzebuje do tego pomocy sędziów. ONICO z kolei być może za bardzo skupiło się na pozaboiskowej walce, co przełożyło się na dyspozycję siatkarzy. W sobotę podopieczni Stephana Antigi będą musieli oczyścić głowy i z innym nastawieniem niż w Warszawie przystąpić do pojedynku z ZAKSĄ. Z kolei zespół Andrei Gardiniego chce przed własną publicznością rozstrzygnąć losy tytułu bez drugiego wyjazdu do stolicy, który nastąpiłby – w przypadku wygranej ONICO – 8 maja.

Dziesięć setów na dziesięć możliwych rozegrali w rywalizacji o brązowe medale zawodnicy Jastrzębskiego WęglaAluronu Virtu Warty Zawiercie. Jednak ostatni punkt w obu tych pojedynkach należał do zawodników Roberto Santilliego, którzy przed własną publicznością w sobotę będą chcieli zapewnić sobie nie tylko podium, ale co za tym idzie – udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ambitni Zawiercianie, którzy przecież byli o seta od awansu do finału, będą chcieli doprowadzić do czwartego pojedynku, który odbyłby się 8 maja na ich terenie. Bardzo bliscy zapewnienia dodatkowych emocji byli w minioną środę, gdy wspólnie z Jastrzębianami dali kapitalny popis siatkówki w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 23:21 dla gospodarzy sobotniego pojedynku. Jednak Mark Lebiediew i jego podopieczni na pewno nie złożą broni.

SOBOTA – 4 MAJA 2019

14:00 PlusLiga : STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:45 
PlusLiga – mecz o 3 miejsce: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

17:00 
PlusLiga: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – finał: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ONICO WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

19:30 
PlusLiga: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 5 MAJA 2019

17:30 PlusLiga – mecz o 3. miejsce: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla 

20:00 PlusLiga – finał: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla 

20:30 PlusLiga – finał: ONICO WARSZAWA – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla 

22:30 PlusLiga – finał: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla 

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)