ZAKSA odrobi straty? ONICO o pierwszy finał w historii. Transmisje PlusLigi w Polsacie Sport

W najbliższym tygodniu rozegrane zostaną kolejne trzy mecze półfinałowe PlusLigi. Już w piątek możemy poznać finalistów tegorocznego sezonu. Transmisje w Polsacie Sport. Siatkarze ONICO Warszawa po bardzo dobrej drugiej części rundy zasadniczej zanotowali awans na 2. miejsce, za ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. […]

W najbliższym tygodniu rozegrane zostaną kolejne trzy mecze półfinałowe PlusLigi. Już w piątek możemy poznać finalistów tegorocznego sezonu. Transmisje w Polsacie Sport.

Siatkarze ONICO Warszawa po bardzo dobrej drugiej części rundy zasadniczej zanotowali awans na 2. miejsce, za ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Stołeczny zespół po kilku bardzo dobrych transferach już w trakcie sezonu, urósł do miana jednego z głównych faworytów rozgrywek. Na drodze do finału stanie Jastrzębski Węgiel, który przez całą rundę rewanżową utrzymywał się na najniższym stopniu podium. Podopieczni Roberto Santilliego pewnie ograli w ćwierćfinale Skrę Bełchatów. Tylko w pierwszym spotkaniu była wyrównana walka. W rewanżu Jastrzębianie już bez większych problemów ograli Skrę i to na ich terenie. Obie ekipy w rundzie zasadniczej rozdzieliło 7 punktów. Kluczowe okazały się bezpośrednie spotkania, w których ONICO wywalczyło o 4 „oczka” więcej. Ponadto Jastrzębianie przegrali z niżej notowanymi rywalami, jak Chemik i Resovia. Jednak teraz najważniejsze będą dwa najbliższe spotkanie – we wtorek w Warszawie oraz w piątek w Jastrzębiu. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się 24 kwietnia w stolicy.

Wyniki bezpośrednich starć w sezonie 2018/2019: 3:2, 3:0 dla ONICO Warszawa i 3:0 dla Jastrzębskiego Węgla

Niezwykle ciekawie zrobiło się w drugiej półfinałowej parze, która w środę rozegra drugie spotkanie. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle była faworytem w pojedynku z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, ale w pierwszym meczu nieoczekiwanie przegrała 1:3. Była to pierwsza porażka ZAKSY z Aluronem w bieżącym sezonie. W trzech poprzednich pojedynkach górą byli zawodnicy Andrei Gardiniego. W sobotę Zawiercianie zrewanżowali się w – być może – decydującej fazie sezonu. W środę przed własną publicznością mogą dopełnić sensacji, którą niewątpliwie byłoby wyeliminowanie Kędzierzynian na etapie półfinału PlusLigi. ZAKSA na niewygodnym terenie w Zawierciu będzie musiała znacznie poprawić swoją grę, aby doprowadzić do trzeciego spotkania i nie stracić szansy powrotu na mistrzowski tron. Ewentualny trzeci mecz rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu w środę, 24 kwietnia.

We wtorek przed meczem w Warszawie rozegrany zostanie drugi mecz o 5. miejsce pomiędzy Skrą BełchatówCerradem Czarnymi Radom. W pierwszym pojedynku, który odbył się w sobotę, górą przed własną publicznością byli zawodnicy Roberta Prygla, wygrywając 3:2. Pojedynek był niezwykle wyrównany, więc w Bełchatowie sprawa zwycięstwa pozostaje otwarta. Jeżeli Skra wygra przed własną publicznością, obie ekipy spotkają się po raz trzeci w czwartek, 25 kwietnia w Radomiu.

WTOREK – 16 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – mecz o 5. miejsce: PGE SKRA BEŁCHATÓW – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 1/2 finału: ONICO WARSZAWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 17 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – 1/2 finału: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

PIĄTEK – 19 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – 1/2 finału: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ONICO WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)