ZAKSA sięgnie gwiazd? Decydujące batalie o Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Już we wtorek prawdopodobnie najważniejszy mecz w tym sezonie zagra ZAKSA Kędzierzyn-Kozle. Podopieczni Andrei Gardiniego udadzą się do niemieckiego Friedrichshafen, aby awansować do Final Four Ligi Mistrzów CEV.  Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZAKSY 3:2, co może być delikatnym rozczarowaniem. […]

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZAKSY 3:2, co może być delikatnym rozczarowaniem. We własnej hali nie udało się bowiem wywalczyć idealnego wyniku, który postawiłby pod ścianą mistrzów Niemiec. A szanse ku temu były, bowiem Polacy osiągnęli przewagę na początku spotkania i w miarę pewnie wygrali dwa pierwsze sety. Potem do głosu doszli jednak podopieczni Witala Heinena, zapisali na swoje konto dwie partie i przegrali dopiero po tie-breaku. Sytuacja przed rewanżem jest jasna. ZAKSA musi wygrać, żeby awansować do Final Four. Jeśli przegra 0:3 lub 1:3 odpadnie z rywalizacji, natomiast jeśli ulegnie 2:3, to wtedy o ostatecznej promocji zadecyduje tzw. złoty set. Kędzierzynianie muszą jednak ugrać przynajmniej dwa sety, co wcale proste nie będzie. VFB Friderichshafen znajduje się w bardzo dobrej formie, w środę przegrali dopiero pierwszy raz w tym sezonie. Powinni być też nieco mniej zmęczeni, bowiem w weekend nie grali spotkania ligowego, natomiast ZAKSA stoczyła wyczerpujący bój z Treflem Gdańsk, który ostatecznie przegrała 2:3. We wtorek o sukces może być bardzo trudno.

O awans do Final Four rywalizacja toczy się jeszcze w dwóch innych parach. W środowe popołudnie Lokomotiw Nowosybirsk musi wygrać 3:0 lub 3:1 oraz „złoty set” w rywalizacji z Sir Colussi Sicoma Perugia. Włosi powinni sobie jednak poradzić i ugrać przynajmniej dwa sety, które dadzą im wymarzoną promocję do Final Four. Wieczorem czeka na nas za to wielka włoska bitwa. Trentino Diatec przegrało w gościach z Cucine Lube Civitanovą 3:1 i stoi przed identycznym zadaniem, co Lokomotiw. Osiągnąć to będzie jednak bardzo ciężko, bowiem Lube to zespół naszpikowany zawodnikami najwyższej klasy, którzy marzą o zdetronizowaniu wielkiego Zenitu Kazań w Final Four. Obie ekipy będą mieć w nogach arcytrudne spotkania ligowe w ramach Serie A, jednak na pewno dadzą z siebie wszystko i zrobią wszystko, żeby pojechać do Kazania spełniać swoje marzenia.

WTOREK – 10 KWIETNIA 2018

19:55 Liga Mistrzów CEV – 2. runda play-off: VFB FRIEDRICHSHAFEN – ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla

ŚRODA – 11 KWIETNIA 2018

14:25 Liga Mistrzów CEV – 2. runda play-off: LOKOMOTIV NOVOSIBIRSK – SIR COLUSSI SICOMA PERUGIA na żywo

20:25
Liga Mistrzów CEV – 2. runda play-off: TRENTINO DIATEC – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo