Zaległe mecze 7. kolejki Nice 1. Ligi w Polsacie Sport

W pierwszy weekend września rozegrano 4 z 9 spotkań 7. kolejki. W środę i czwartek czekają nas kolejne 4 spotkania, a ostatni z meczów 7. serii gier zostanie rozegrany pod koniec września.  Pierwszym z „zaległych” meczów jest starcie Zagłębia Sosnowiec […]

W pierwszy weekend września rozegrano 4 z 9 spotkań 7. kolejki. W środę i czwartek czekają nas kolejne 4 spotkania, a ostatni z meczów 7. serii gier zostanie rozegrany pod koniec września. 

Pierwszym z „zaległych” meczów jest starcie Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. Oba zespoły nie tak wyobrażały sobie początek sezonu i bliżej im do strefy spadkowej, niż miejsc premiowanych awansem. Goście mają problemy ze skutecznością. Co ciekawe, przegrywają z niżej notowanymi rywalami, a w meczach z czołówką są w stanie urwać im punkty. 4 oczka w meczach z Chojniczanką i Odrą Opole, a później porażka z Wigrami są tego najlepszym przykładem. Zagłębie ma jeden punkt mniej od najbliższego rywala, ale w tym meczu jest faworytem. Zespół z Sosnowca czeka dużo pracy, jeśli chcą zbliżyć się do wyniku z poprzednich dwóch sezonów. Wtedy kończyli ligę na 3. miejscu.

W czwartek Ruch Chorzów, który w tym sezonie wygrał tylko raz, zmierzy się z GKS-em Tychy. Chorzowianie nadal mają ujemny bilans punktowy (2 punkty) i w takiej sytuacji, walka o utrzymanie, to jedyny realny cel na ten sezon. Piłkarze Ruchu od poniedziałku trenują pod okiem nowego szkoleniowca. Juan Ramon Rocha, jako trener, dwukrotnie zdobywał mistrzostwo i puchar Grecji z Panathinaikosem, a w sezonie 1995-1996 doszedł z tym klubem do półfinału Ligi Mistrzów. Jego asystentem został Krzysztof Warzycha, czyli dotychczasowy szkoleniowiec „Niebieskich”. Obaj panowie znają się właśnie z Aten, gdzie wspólnie pracowali na sukcesy „Koniczynek”. GKS Tychy zajmuje 11. miejsce, i w ostatnich meczach nie zachwycali, szczególnie w defensywie, tracąc aż 8 goli. We wcześniejszych 4 spotkaniach, stracili tylko 2 bramki.

pasek2

ŚRODA – 13 WRZEŚNIA 2017

17:45 NICE 1. Liga – 7. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Andrzej Iwan

17:55 NICE 1. Liga – 7. kolejka: ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – GKS KATOWICE na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marcin Feddek – Andrzej Iwan 

CZWARTEK – 14 WRZEŚNIA 2017

17:45 NICE 1. Liga – 7. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:55 Nice I Liga – 7. kolejka: RUCH CHORZÓW – GKS TYCHY na żywo
Polsat Sport HD Ipla
pasek2

About Piotr Szczeciński