Zaległe mecze Ligi Mistrzów szczypiornistów w Eurosport Playerze [AKTUALIZACJA]

Druga połowa grudnia miała być dla klubów grających w Lidze Mistrzów okresem przerwy, jednak zostanie wykorzystana do odrobienia zaległości spowodowanych pandemią. Mecze najważniejszych klubowych rozgrywek szczypiornistów na Starym Kontynencie pokaże Eurosport. Polskich kibiców najbardziej interesować będzie czwartkowe starcie Łomży Vive […]

Polskich kibiców najbardziej interesować będzie czwartkowe starcie Łomży Vive Kielce z FC Porto. Spotkanie to miało zostać rozegrane w ubiegłym tygodniu w ramach dziesiątej kolejki, jednak ze względu na zakażenia w drużynie mistrza Polski zostało ono przesunięte. Zwycięstwo w starciu z Portugalczykami zapewni kielczanom wejście w nowy rok w roli lidera grupy A, bez względu na termin i wynik zaległego meczu SG Flesburg-Handewitt w Szeged.

AKTUALIZACJA: W związku z pozytywnym wynikiem testu u trenera Łomży Vive Kielce, Tałanta Dujszebajewa mecz z FC Porto został ponownie odwołany.

W czwartek rozegrane zostaną też dwa inne spotkania – ostatnie w tabeli tej grupy Elverum Håndball podejmować będzie Mieszków Brześć, które walczy o zmniejszenie dystansu do czołowej dwójki, a w grupie B czwarty Motor Zaporoże zagra u siebie z PPD Zagrzeb, które wciąż czeka na pierwsze punkty w sezonie. Ukraińcy na parkiet hali Junost’ wybiegną ponownie w niedzielę, kiedy to na Zaporoże przyjedzie walczące o grę w fazie play-off HBC Nantes. Z ewentualnej przegranej Francuzów skorzystać będą mogli gracze tracącej do nich dwa oczka Celje Pivovarny Laško, którzy w przedświąteczną środę zagrają z zespołem z Zagrzebia. Wcześniej jednak rozegrany zostanie jeszcze jeden zaległy mecz grupy A – we wtorek MOL-Pick Szeged gościć będzie Vardar 1961 Skopje.

CZWARTEK – 17 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: ELVERUM HÅNDBALL – MIESZKÓW BRZEŚĆ
Eurosport Player

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: MOTOR ZAPOROŻE – HC PPD ZAGRZEB

NIEDZIELA – 20 GRUDNIA 2020

13:20 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: MOTOR ZAPOROŻE – HBC NANTES

WTOREK – 22 GRUDNIA 2020

18:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa A: MOL-PICK SZEGED – VARDAR 1961 SKOPJE

ŚRODA – 23 GRUDNIA 2020

20:35 Liga Mistrzów EHF – faza grupowa, grupa B: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO – HC PPD ZAGRZEB
*(transmisja niepotwierdzona)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.