Zimnoch, Murray, Rosado, Valdez – dużo dobrego boksu w Polsacie Sport

4 gale boksu zawodowego, mecz towarzyski w boksie amatorskim oraz dwie gale MMA – fani sportów walki na pewno nie będą nudzić się podczas zbliżającego się weekendu.  Emocje rozpoczną się już w piątek, bowiem TVP Sport przeprowadzi transmisję z Brodnicy, […]

4 gale boksu zawodowego, mecz towarzyski w boksie amatorskim oraz dwie gale MMA – fani sportów walki na pewno nie będą nudzić się podczas zbliżającego się weekendu. 

Emocje rozpoczną się już w piątek, bowiem TVP Sport przeprowadzi transmisję z Brodnicy, gdzie Polska podejmie Niemcy w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Warto wspomnieć, że w pierwszym meczu rozegranym w ramach tego projektu, Polska pokonała Białoruś 14:10. „Biało-czerwone”barwy w piątkowym meczu reprezentować będą: Jakub Słowiński (49 kg), Maciej Jóźwik (52 kg), Adrian Kowal (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Kiwior (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg), uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Igor Jakubowski (91 kg), Aleksander Stawirej (+91 kg).

W sobotę odbędzie się kolejna tegoroczna gala organizowana przez Sferis Knockout Promotions. W walce wieczoru Krzysztof Zimnoch podejmie Michaela Granta. Przybysz ze Stanów Zjednoczonych może być dobrze kojarzony w naszym kraju, bowiem w przyszłości rywalizował z Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem. Pierwszego z nich pokonał przed czasem, a z drugim przegrał jednogłośnie na punkty. Dzisiaj Grant nie prezentuje już wysokiego poziomu sportowego, ma 45 lat, a ostatnią walkę stoczył blisko 3 lata temu (porażka z Manuelem Charrem). Wybór Amerykanina jako rywala dla Zimnocha wzbudza spore kontrowersje, owszem, pojedynek ten łatwo sprzedać, bowiem Michael jest znakomitym marketingowym produktem, ale sportowo to zwyczajnie bum i emeryt. Jednym słowem: bezwartościowy sprawdzian dla Krzysztofa. Poza tym w ringu w Legionowie zobaczymy kilku ciekawych polskich prospektów: Dariusza Sęka, Kamila Szeremetę, Michała Syrowatkę czy Łukasza Różańskiego. Ich rywale to jednak wypaleni journeymani, o których nie warto wspominać. Spore emocje może przynieść za to pojedynek otwierający galę. Utalentowany amator Mateusz Tryc zmierzy się z doświadczonym Tomaszem Gargulą.

W Wielkiej Brytanii równolegle toczyć się będą dwie gale. Jedną z nich zaprezentuje nam Polsat Sport Extra. W walce wieczoru Martin Murray zmierzy się z Gabrielem Rosado. Obaj pięściarze lata świetności mają już zdecydowanie za sobą, ale wciąż potrafią walczyć na bardzo przyzwoitym poziomie. W Liverpoolu czeka nas najprawdopodobniej 12-rundowy pokaz szermierki na pięści na wysokim poziomie technicznym. Wielu emocji i nieprawdopodobnych zwrotów akcji raczej nie ma się co spodziewać. Inną wartą uwagi walką na Merseyside jest pojedynek Rocky’ego Fieldinga z Johnem Ryderem. Ciekawiej powinno być za to w Leicester Arena, gdzie w ringu zaprezentują się dwaj niedoceniani pięściarze, prezentujący mistrzowski poziom. Rywalem Zolaniego Tete będzie świetny Arthur Villanueva, a Avtantil Khurtsydze zmierzy się z faworytem gospodarzy, dobrze wyszkolonym technicznie, aczkolwiek wacianym Tommym Langfordem.

Z kolei w Szwecji zaprezentuje się nadzieja tamtejszej wagi ciężkiej, Otto Wallin. Jego przeciwnikiem będzie Gianluca Mandras, mało doświadczony i przeciętny journeyman. Faworyt gospodarzy powinien łatwo wygrać ten pojedynek i oczekiwać na znacznie trudniejsze wyzwania. Na tej gali swojego pasa mistrzowskiego WBC female miała bronić Ewa Piątkowska, jednak musiała wycofać się z powodu kontuzji. Tym samym przeciwniczką jej niedoszłej rywali, Mikaeli Lauren będzie słabiutka Kita Watkins.

Polsat Sport pokaże nam także jedną z dwóch interesujących gal ze Stanów Zjednoczonych. Kibice boksu zawodowego będą mieli przyjemność śledzić Oscara Valdeza. Przyjemność, bowiem niepokonany Meksykanin potrafi w ringu zrobić dosłownie wszystko. Jest szybki, dynamiczny, wyprowadza dużą liczbę ciosów i posiada nokautujące uderzenie. Valdez to jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia, który w przyszłości może należeć do rankingu pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Musi jednak najpierw poprawić defensywę, bowiem dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który wyjdzie po zwycięstwo, może wykorzystać te dziury w obronie. Czy takim kimś może być Manuel Marriaga? Wydaje się, że tak. Pięściarz rodem z kolumbijskiej Arjony jest znakomicie wyszkolony technicznie oraz posiada bardzo dobre warunki fizyczne. Nie boi się także wyzwań. W 2015 roku mierzył się z samym Nicholasem Waltersem i choć przegrał na punkty, to pokazał się z bardzo dobrej strony. Stawką walki będzie pas WBO w wadze piórkowej należący do Valdeza. Poza tym w Carson zobaczymy jeszcze dwa inne mistrzowskie pojedynki, Jessie Magdaleno zmierzy się z Adeilsonem dos Santosem o pas WBO w wadze super koguciej, a Gilberto Ramirez spróbuje pokonać Ukraińca Maxa Bursaka i zachować pas WBO w wadze super średniej. Zdecydowani faworytami tych dwóch pojedynków są obecni mistrzowie świata, czyli Magdaleno i Ramirez.

Równocześnie będzie toczyć się ciekawa gala organizowana przez Ala Haymona, gdzie w walce wieczoru Shawn Porter podejmie Andre Berto. Nieco wcześniej bój o pas WBC w wadze super półśredniej stoczą Jermell Charlo i Charles Hatley.

Co czeka kibiców MMA? Największe emocje szykują się podczas 178 odsłony Bellatora. W walce wieczoru Daniel Straus zmierzy się z Patrico Freire. Będzie to ich rewanżowy pojedynek, bowiem pod koniec 2015 roku jednogłośną decyzją sędziów wygrał Straus. Walka wywołała jednak wiele emocji i dostarczyła kibicom wielu mocnych wrażeń. Można być pewnym, że tym razem nudno też nie będzie.

PIĄTEK – 21 KWIETNIA 2017

18:40 Mecz Towarzyski: POLSKA – NIEMCY na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


SOBOTA – 22 KWIETNIA 2017

03:00 MMA Bellator 178: DANIEL STRAUS – PATRICO FREIRE na żywo
Canal+ Sport Online

19:00 M-1 Challenge 76: ALEXY NEVZOROV – MOVSAR EVLOEV na żywo


19:00
Gala Boksu, Sundsvall, Szwecja: OTTO WALLIN – GIANLUCA MANDRAS na żywo

Komentarz: Wojciech Szczęsny

19:15 Gala Boksu, Legionowo, Polska: KRZYSZTOF ZIMNOCH – MICHAEL GRANT na żywo
*(od 20:00 także w Polsat Sport HD)
Polsat Sport HDIpla

22:40 Gala Boksu, Liverpool, Wielka Brytania: MARTIN MURRAY – GABRIEL ROSADO na żywo
Polsat Sport Extra HDIpla


NIEDZIELA – 23 KWIETNIA 2017

03:00 Gala Boksu, Carson, USA: OSCAR VALDEZ – MIGUEL MARRIAGA na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Jakub Zegarowski