Zmiany po 1 października w nc+

W związku z przełączaniem się standardu DVB-S/MPEG-2 na DVB-S2/MPEG-4 następuje wiele zmian w ofercie platformy nc+. W październiku przybędzie wiele kanałów, zmieniają się parametry. Teraz jest ostatni moment, aby spóźnialscy wymienili dekoder SD na dekoder HD, ponieważ od 1.10.2015 stracą […]

W związku z przełączaniem się standardu DVB-S/MPEG-2 na DVB-S2/MPEG-4 następuje wiele zmian w ofercie platformy nc+. W październiku przybędzie wiele kanałów, zmieniają się parametry. Teraz jest ostatni moment, aby spóźnialscy wymienili dekoder SD na dekoder HD, ponieważ od 1.10.2015 stracą możliwość oglądania prawie wszystkich kanałów z oferty nc+.

Do oferty platformy nc+ zostają dodane kanały sportowe: Extreme Sports HD (pozycja 122) oraz Fightbox HD (pozycja 179). Te kanały HD zastąpią na satelicie swoje odpowiedniki w wersji SD. Extreme Sports HD od 1.10.2015 będzie na częstotliwości 12 284 MHz, pol. V (przełączenie do DVB-S2), a Fightbox HD na 10 911 MHz, pol.V (DVB-S2). Na oficjalnej liście kanałów nc+ Extreme Sports HD zastąpi Extreme Sports SD, a dla Fightbox HD ta pozycja będzie nowa, a Fightbox SD z pozycji 169 zostanie usunięty.

Eleven HD i Eleven Sports HD mimo, że na satelicie są od 18 września to już zmienią parametry nadawania. 1 października te kanały pojawią się na częstotliwości 11 488 MHz, pol. H (przełączenie do DVB-S2). Kanały od Eleven Sport Network na oficjalnej liście kanałów pozostają bez zmian. Eleven HD jest na pozycji 127, a Eleven Sports HD na pozycji 128.

Także Polsat Sport News zmieni częstotliwość na 12 188 MHz, pol. V (przełączenie do DVB-S2). Informacyjno-sportowy kanał od Polsatu jest dostępny na oficjalnej liście kanałów na pozycji 120.

1 października platforma nc+ zlikwiduje wszystkie stacje CANAL+ w SD. Usunięte zostaną: (z 10 719 MHz) CANAL+ 1, CANAL+ Family; (z 10 892 MHz) CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Seriale oraz CANAL+ Sport. Tak jak informowaliśmy miesiąc temu żadnych zmian nie będzie na częstotliwości 11 393 MHz ze względu na ofertę TNK SD (ważność do 31.10.2016 r.), do której należą TVN, TVN 24, TVN 7, TVN Meteo Active, TVN Turbo, TVN Style oraz TVN 24 Biznes i Świat, a jeszcze w międzyczasie okazało się, że dla klientów Telewizji na kartę SD na 10 892 MHz zostały dodane stacje: Polsat, TV 4 oraz Disney Channel, a TVP 1 i TVP 2 pozostaną na tej częstotliwości. Pozostałe kanały z oferty TNK SD zostały umieszczone na częstotliwości 10 719 MHz, a są nimi: nSport+, TVP Info, TVP Regionalna, Kino Polska, TVP Sport, Discovery Channel oraz TV Puls.

Osoby mające dekodery SD z dniem 1 października stracą dostęp do bardzo wielu kanałów. Poniżej wymieniamy kanały emitujące transmisje sportowe:

  • Orange Sport (przełączenie do DVB-S2)
  • CANAL+ (zlikwidowanie wersji w SD)
  • CANAL+ Sport (zlikwidowanie wersji w SD)
  • Fightbox (zlikwidowanie wersji w SD oraz utworzenie wersji w HD)
  • Eurosport (przełączenie wersji w SD do DVB-S2)
  • Polsat Sport News (przełączenie do DVB-S2)
  • Extreme Sports (zlikwidowanie wersji w SD oraz utworzenie wersji w HD)

About Zygmunt Wiśniewski