Liga Mistrzów: znakomity mecz na Parc des Princes!

Po kapitalnym spotkaniu PSG pokonało na swoim boisku FC Barcelone 3:2! Tempo spotkania stało na niesamowitym poziomie. Obie strony raz po raz wymieniały ciosy i stwarzały sobie groźne okazje. Jednak to Paryżanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku […]

Po kapitalnym spotkaniu PSG pokonało na swoim boisku FC Barcelone 3:2! Tempo spotkania stało na niesamowitym poziomie. Obie strony raz po raz wymieniały ciosy i stwarzały sobie groźne okazje. Jednak to Paryżanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku sędziego. Był to najlepszy mecz w tym sezonie w wykonaniu PSG. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Laurent’a Blanc’a objęli prowadzenie w grupie F. Plejadę gwiazd mogliśmy oglądać na murawie i trybunach, ponieważ w Paryżu pojawili się Jay Z,  Beyonce i David Beckham.

Już w 10 minucie spotkania prowadzenie objęli gospodarze. Z rzutu wolnego piłke dośrodkował Lucas, a w polu karnym dobrze znalazł się David Luiz, który wpakował piłkę do bramki. Zaledwie dwie minuty później goście doprowadzili do wyrównania. Messi zagrał z Iniestą na jeden kontakt, a później trafił do bramki obok bezradnie interweniującego Sirigu. Minute później Cavani zwiódł rywala i oddał strzał na bramkę, ale piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki. W 25 minucie Messi przerzucił piłkę nad obrońcami do wbiegającego na 5 metr Neymara, ale Brazylijczyk posłał piłkę nad bramką. W 27 minucie znów gospodarze byli na prowadzeniu. Świetnie z narożnika boiska dośrodkował Thiago Motta, piłka zmierzała na długi słupek i doszedł do niej Verratti, który uderzył ją głową i trafił do bramki. W 31 minucie ciekawe rozegranie rzutu rożnego zaprezentowali goście. Rakitić podał płaską piłkę do ustawionego na 16 metrze Mascherano, który uderzył na bramkę, ale defensorzy PSG zdołali oddalić zagrożenie.

Pierwszy groźny atak po przerwie wyprowadzili gospodarze.  Z piłką ruszył Pastore, doskonale zagrał w pole karne do Cavaniego, który zamiast strzelać wdał się w niepotrzebny drybling i stracił futbolówkę. W 54 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie! Z prawej strony na 5 metr dośrodkował van der Wiel, a wbiegający w pole karne Matuidi nie miał problemu z trafieniem do siatki. Jednak znów bardzo szybko odpowiedzieli goście. Dani Alves popisał się niezłą wrzutką z prawej strony. Do piłki dopadł Neymar, który technicznym strzałem trafił do bramki strzeżonej przez Sirigu. W 60 minucie gospodarze przeprowadzili koleją groźną akcję. Pastore zdecydował się na indywidualny rajd, wpadł w pole karne i oddał mocne uderzenie, na posterunku znalazł się jednak ter Stegen. Goście na 8 minut przed końcem stworzyli sobie znakomitą sytuację. Munir zacentrował na długi słupek gdzie do piłki dopadł niepilnowany Alba. Wydawało się, że z łatwością wpakuje piłkę do bramki, ale tuż przed linią kapitalnym wślizgiem zablokował go Maquinhos.

Paris Saint Germain 3:2 (2:1) FC Barcelona

Bramki: David Luiz 10′, Verratti 27′, Matuidi 54’– Messi 12′, Neymar56′

Sędzia: Nicola Rizzoli (Włochy)

Żółte kartki: Verratti , Matuidi , van der Wiel – Dani Alves

Składy:

PSG: Sirigu – van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Lucas (90. Bahebeck), Cavani, Pastore (70. Cabaye).

Barcelona: ter Stegen – Dani Alves (83. Ramírez), Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitić (69. Xavi), Busquets, Iniesta – Pedro (62. El Haddadi), Messi, Neymar.