Żużlowa Grand Prix. Przystanek nr 4. Szwecja

Żużlowa elita pozostaje w Europie Północnej w Skandynawii. Miejscem kolejnej walki o tytuł IMŚ będzie Hallstavik. Tor o długości 289 m będzie debiutował w tym turnieju. Nigdy wcześniej ta szwedzka miejscowość nie gościła zawodników z cyklu Grand Prix. Sędzią spotkania […]

Żużlowa elita pozostaje w Europie Północnej w Skandynawii. Miejscem kolejnej walki o tytuł IMŚ będzie Hallstavik. Tor o długości 289 m będzie debiutował w tym turnieju. Nigdy wcześniej ta szwedzka miejscowość nie gościła zawodników z cyklu Grand Prix. Sędzią spotkania będzie Artur Kuśmierz a z dzika kartą wystartuje Andreas Jonsson.

Zaledwie tydzień czasu minął od poprzedniej rywalizacji w duńskim Horsens. Zwycięzca turnieju Tai Woffinden uzbierał 18 punktów, o 11 więcej niż Fredrik Lidgren stając się liderem klasyfikacji przejściowej. Nad drugim „Fredką” ma 10 punktów przewagi. Poza Bartoszem Zmarzlikiem słabo zaprezentowali się nasi rodacy. Patryk Dudek oraz Maciej Janowski spadli tym samym na dalekie miejsca ustępując Rosjanom: Emilowi Sajfutdinowowi i Artjomowi Łagucie a także Amerykaninowi Gregowi Hancockowi. Tuż za wspomniana dwójką Polaków plasują się Jason Doyle oraz Chris Holder, którzy także pojechali niezłe zawody w Horsens. To jest dopiero czwarta runda stąd o dyspozycję polskiej Husarii powinniśmy być spokojni, wszak mimo młodego wieku są to już bardzo doświadczeni zawodnicy, wiedzący co pozmieniać aby wynik był lepszy od ubiegłotygodniowego. Spodziewamy się przebudzenia naszych reprezentantów tym bardziej, że następnego dnia polska PGE Ekstraliga nie jedzie.

pasek2

SOBOTA – 7 LIPCA 2018

18:30 FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Szwecji: STUDIO na żywo


19:00 
FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Szwecji: ZAWODY na żywo

pasek2

About Michał Lewandowski