Żużlowa Grand Prix. Przystanek nr 8. Krsko

W niedzielę polska liga a w sobotę Grand Prix. Czołówka najlepszych żużlowców świata zamelduje się w Krsko w kolejnej rundzie walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Cieszy postawa Polaków. Im bliżej zakończenia cyklu tym coraz lepszą jazdą cieszą nas biało […]

W niedzielę polska liga a w sobotę Grand Prix. Czołówka najlepszych żużlowców świata zamelduje się w Krsko w kolejnej rundzie walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Cieszy postawa Polaków. Im bliżej zakończenia cyklu tym coraz lepszą jazdą cieszą nas biało – czerwoni. Dwójka z nich zajmuje miejsce na podium a kolejnemu też niewiele brakuje, aby włączyć się do walki o medale.

Zapowiada się interesująca i chyba bratobójcza walka o miejsca na pudle całego turnieju. Patryk Dudek, jak wspomniałem bliski jest włączenia się do walki i obrony wicemistrzowskiego tytułu. W tej chwili brakuje jemu 11 oczek do Macieja Janowskiego, będącego na trzeciej pozycji. Polaków przedziela Fredrik Lindgren z trzema punktami straty do „Magica”. Szwed jednak notuje gorszego występy a kontuzja, której nabawił się ostatnimi czasy na pewno nie pozwala jechać na sto procent możliwości. Janowski z kolei traci osiem punktów do Bartosza Zmarzlika, będącego podczas poprzednich turniejów w wysokiej formie. Dzięki nim właśnie odrobił znaczną część strat i w tej chwili zbliża się do Tai`a Woffindena, lidera klasyfikacji przejściowej. W nadchodzącym turnieju świadkami zmiany lidera raczej nie będziemy. Zawodników dzieli 16 punktów. Trudno sobie wyobrazić aby nagle Anglik zaczął zbierać „śliweczki”. Nie mniej jednak wyczekujemy słoweńskiej rundy w Krsko, na ziemi która dobrze kojarzy się kibicom znad Wisły. Siedmiokrotnie na podium zawodów ujrzeliśmy Polaków. Dwukrotnie odgrywany był „Mazurek Dąbrowskiego”. Rok temu najlepszy był Martin Vaculik, przed Fredrikiem Lindgrenem i Patrykiem Dudkiem. Tai Woffinden trzykrotnie meldował się we finale zawodów, dwukrotnie zajmując drugie miejsce. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski do finału nie wjechali ani razu. Czas zatem poprawić indywidualne statystyki.

SOBOTA – 8 WRZEŚNIA 2018

18:30 FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Słowenii: STUDIO na żywo


19:00 FIM Speedway Grand Prix – Grand Prix Słowenii: ZAWODY na żywo

About Michał Lewandowski