Żużlowy hit w Gnieźnie i na Polsacie Sport

Kiedy startowały rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej sezonu 2018 chyba mało kto się spodziewał, że główną rolę odegrają Lublin i Gniezno. Zespoły, które ubiegły sezon spędziły w 2. Lidze Żużlowej i zdominowały te rozgrywki to samo czynią tego roku już […]

Kiedy startowały rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej sezonu 2018 chyba mało kto się spodziewał, że główną rolę odegrają Lublin i Gniezno. Zespoły, które ubiegły sezon spędziły w 2. Lidze Żużlowej i zdominowały te rozgrywki to samo czynią tego roku już na zapleczu PGE Ekstraligi. Lublin i Gniezno zajmują dwa pierwsze miejsca w Nice Polskiej Lidze. Motor ma 5 punktów przewagi nad Startem i 19 punktów zaliczki z pierwszego meczu między tymi zespołami. Polsat Sport pokaże ten arcyciekawie zapowiadający się mecz na stadionie zlokalizowanym w pierwszej stolicy Polski. Tylko wygodnie usiąść i pasjonować się żużlową ucztą.

Chyba w najmniej odpowiednim momencie przyszła pierwsza porażka lidera Nice Polskiej Ligi. W poprzedniej kolejce Motor doznał pierwsze porażki w tym sezonie i to na własnym torze. Przewaga jaką jednak wypracowali sprawiła, że ta porażka nie zrobiła im krzywdy a raczej podziałała jak zimny prysznic na rozgrzane głowy zarządu i zawodników. Oto okazało się, że słabsza dyspozycja może także dopaść lidera rozgrywek. Start czuje za to zbliżających się w tabeli Lokomotiv i ROW Rybnik. O ile udziału w play – offach mogą być pewni o tyle z jakiego miejsca do nich przystąpią już nie za bardzo. Gnieźnianie mają pewien handicap. Do końca rundy zasadniczej od nich, a właściwie od ich jazdy zależeć będzie miejsce  w tabeli. Terminarz tak się dla nich ułożył że z bezpośrednimi rywalami spotykają się w dwóch ostatnich kolejkach. Nim jednak o tym co będzie za tydzień spójrzmy na to co tu i teraz. Ostatnie zwycięstwo w Pile może i cieszy ale postawa niektórych riderów już raczej nie. Od drużyny, która liczy się we walce o awans wymaga się chociażby aby juniorzy przywozili więcej oczek.

NIEDZIELA – 19 SIERPNIA 2018

14:30 Nice 1. liga żużlowa – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Polsat Sport HDIpla

14:40 Nice 1. liga żużlowa – 13. kolejka: CAR GWARANT START GNIEZNO – SPEED CAR MOTOR LUBLIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Michał Lewandowski