7. kolejka PGE Ekstraligi w cieniu wielkiej tragedii (aktualizacja)

Zbliżamy się do oficjalnego półmetka rozgrywek PGE Ekstraligi, choć na dzień dzisiejszy tylko trzy drużyny mają rozegrany komplet spotkań. Te statystyki na pewno nie ulegną poprawie, gdyż planowane spotkanie na piątkowy wieczór Unia Tarnów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zostało […]

Zbliżamy się do oficjalnego półmetka rozgrywek PGE Ekstraligi, choć na dzień dzisiejszy tylko trzy drużyny mają rozegrany komplet spotkań. Te statystyki na pewno nie ulegną poprawie, gdyż planowane spotkanie na piątkowy wieczór Unia Tarnów – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra zostało przełożone na inny termin. Trudno rywalizować na torze, jeżeli o życie i zdrowie w szpitalu walczy młody Tarnowianin Krystian Rempała, który w makabrycznie wyglądającym upadku w poprzedniej kolejce znajduje się w stanie krytycznym. Inne spotkania, o ile planów nie pokrzyżuje pogoda, powinny dojść do skutku. NSport+ przeprowadzi zatem 2 transmisje ze 7. kolejki walki o DMP 2016.

O godzinie 17.00 na torze pojawią się żużlowcy Betard Sparty Wrocław i Fogo Unii Leszno. Wrocławianie dość niemrawo rozpoczęli tegoroczny sezon. W pięciu meczach uzbierali jedynie 3 punkty i okupują dolne rejony tabeli. Ostatnia klęska na MotoArenie potwierdziła, że oprócz stadionu stracili także zeszłoroczną formę. Na poznańskim owalu czeka ich kolejna trudna przeprawa. W lasku Golęcińskim zameldują się Leszczynanie, którzy mimo gorszego początku sezonu zaczynają ciułać punkty w myśl powiedzenia: grosik do grosza a będzie kokosza. Z 5 punktami zajmują 5. miejscu i stoją wcale nie przed niewykonalnym zadaniem aby powiększyć przewagę nad niedzielnym rywalem. Mamy nadzieję, że wszystko rozegra się w duchu walki fair play i nikt z osób trzecich nie zechce zostać antybohaterem spotkania. Robi się coraz cieplej, o przegrzanie nie trudno, o dziwne, niewytłumaczalne pomysły tym bardziej. Zalecamy więc czapeczki na głowę, najlepiej w barwach ukochanej drużyny.

Na wieczór wzorem poprzednich spotkań przy Hallera 4 do czerwoności powinno nas rozgrzać spotkanie MRGARDEN GKM Grudziądz – Get Well Toruń. Forma Torunian to istna zagadka. Czego się można po nich spodziewać? Absolutnie wszystkiego. W tym sezonie, choć dopiero się rozkręca, zawodnicy Get Well zaprezentowali praktycznie wszystko: od nierównej formy liderów, przez wysoką porażkę na wyjeździe a kończąc na wysokim zwycięstwie u siebie, zmieniając przy okazji przygotowanie własnego toru. Prawdziwa sinusoida charakteryzuje postawę gości tego spotkania, co potwierdza o nieprzewidywalności i atrakcyjności tego sportu. Jeżeli dodać, że każdy mecz w Grudziądzu jest widowiskiem na wysokim poziomie, którego aktorem głównym jest Tomasz Gollob to otrzymujemy wspaniałą zapowiedź tego co może wydarzyć się w niedzielny wieczór. A wydarzyć się może absolutnie wszystko, bo w tym meczu wystąpią zawodnicy, którzy mają patent na wszystko.

Aktualizacja

Krystian Rempała nie żyje. Odwołana została cała 7. kolejka spotkań.

pasek2

NIEDZIELA – 29 MAJA 2016

16:30 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO na żywo
nSport+ HD
Studio: 
Re
porter: 

17:00 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – FOGO UNIA LESZNO na żywo
nSport+ HD

Komentarz: 

19:00 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO na żywo
nSport+ HD

Studio: 
Repor
terzy:

19:30 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – GET WELL TORUŃ na żywo
nSport+ HD

Komentarz:

21:45 
PGE Ekstraliga: MAGAZYN na żywo
nSport+ HD

Studio:
pasek2

About 0a60d0xx