Co słychać w lidze czeskiej?

Czeska ekstraklasa jest dość specyficzną ligą w Europie. Do tej pory rozegrano w niej 26 sezonów (mając na myśli czas po rozpadzie Czechosłowacji). Tylko pięciu drużynom udało się przez 26 lat wywalczyć tytuł Mistrza Kraju. Prawdziwym hegemonem czeskich rozgrywek jest […]

Czeska ekstraklasa jest dość specyficzną ligą w Europie. Do tej pory rozegrano w niej 26 sezonów (mając na myśli czas po rozpadzie Czechosłowacji). Tylko pięciu drużynom udało się przez 26 lat wywalczyć tytuł Mistrza Kraju. Prawdziwym hegemonem czeskich rozgrywek jest Sparta Praga, która jednak w ostatnich latach ma spore problemy, by nawiązać do okresu świetności.

Zacznijmy od małej kartki z historii…

Sparta Praga aż 12 razy na 26 rozegranych sezonów została Mistrzem Czech. Na drugim i trzecim miejscu rankingu najlepszych drużyn wszechczasów ligi czeskiej plasują się Slavia Praga i Viktoria Pilzno. Obie po 5 razy wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w kraju naszych południowych sąsiadów. Trzy razy po tytuł sięgnął Slovan Liberec, a jeden raz sztuka ta udała się Banikowi Ostrawa.

Obecna sytuacja w lidze czeskiej

W tym sezonie niewiele wskazuje na to, by coś miało się pozmieniać, bowiem na czele ligi plasują się dwie z wyżej wymienionych drużyn, a więc Slavia Praga i Viktoria Pilzno. Która z nich sięgnie po tytuł mistrzowski? Zakłady na to wydarzenie przyjmują bukmacherzy z Czech. Ten bukmacher dostępny jest dla naszych sąsiadów, ale także dla Polaków, którzy na stałe mieszkają na terenie Czech, a trzeba przyznać, że jest ich dość sporo. Faworytem Tipsportu jest Slavia, co nie może dziwić, bowiem ekipa z Pragi ma aż osiem punktów przewagi nad wiceliderem – wspomnianą Viktorią Pilzno.

Nieco gorzej wiedzie się za to najbardziej utytułowanej ekipie w historii czeskiej piłki – Sparcie, która umiejscowiła się w środku stawki i jest już bez szans na tytuł, choć ma całkiem realne szanse, by załapać się na ligowe podium i do europejskich pucharów w sezonie 2020/21. Czy tak będzie? Bet365 jest kolejnym bukmacherem dostępnym na terenie Czech – zarówno dla naszych południowych sąsiadów, jak i Polaków na stałe tam mieszkających. Bukmacher nie jest dostępny za to na terenie naszego kraju. Gracze w Czechach mogą jednak wykorzystać ten kod bonusowy i odebrać ofertę na start.

Kto ostatecznie będzie mistrzem kraju? Wygląda na to, że Slavia, która już w zeszłym sezonie sięgnęła po podwójną koronę. Mowa tutaj o mistrzostwie Czech, ale także krajowym pucharze.

Zacięta rywalizacja toczy się też w klasyfikacji strzelców. W tej chwili czołowa trójka ligi czeskiej plasuje się następująco:

Michael Krmencik (Viktoria) – 10 goli

Guelor Kanga (Sparta) – 10 goli

Martin Dolezal (FK Jablonec) – 10 goli

Zakłady bukmacherskie dostępne są od 18. roku życia. Hazard silnie uzależnia. Przedstawione linki dotyczą bukmacherów dostępnych tylko i wyłącznie na terenie Czech, dla mieszkających tam osób. Firmy te nie przyjmują graczy z Polski i obstawianie zakładów z terytorium naszego kraju jest niezgodne z prawem. Jeśli masz problem z hazardem skontaktuj się z odpowiednimi instytucjami w celu otrzymania darmowej pomocy.

About Piotr Barwaśny