Eliminacje ME 2016: Kolejne zwycięstwo Czechów. Kazachstan – Czechy 2:4.

W pierwszym meczu 3. kolejki eliminacji do Euro 2016 w grupie A, Czechy pokonały w Astanie Kazachstan 4:2. Jest to trzecie zwycięstwo naszych południowych sąsiadów i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Mecz toczony był cały czas pod dyktando ekipy Pavla Vrby. Czesi objęli prowadzenie już w 13. minucie. Fatalny błąd defensywy wykorzystał Borek Dockal, który pewnym strzałem pokonał Antona Sidelnikova. Tuż przed przerwą było już 0:2. Pavel Kaderabek zagrał piłkę w pole karne, a wślizgiem umieścił ją w siatce David Lafata. Czesi nie odpuszczali i w drugiej połowie nadal atakowali. 11 minut po wznowieniu gry w pole karne dośrodkowywał Dockal, a akcję zamknął Ladislav Krejci. Kazachstan pod koniec meczu zdołał strzelić gola. Z rzutu rożnego dośrodkowywał jeden z zawodników gospodarzy, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Yuriy Logvinenko, który pokonał Cecha. Czechy szybko jednak zdobył gola. Świetną akcją popisał się Tomas Necid, który ładnym strzałem strzelił czwartą bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do Kazachów. Znów z rzutu rożnego skorzystał Logvinenko, który strzałem głowa zmniejszył rozmiary porażki.

Kazachstan – Czechy 2:4 (0:2)
Yuriy Logvinenko 84, 90+1 – Borek Dockal 13, David Lafata 44, Ladislav Krejci 56, Tomas Necid 88.

Kazachstan: Sidelnikov – Miroshnichenko (83` Beysebekov), Vorotnikov, Logvinenko, Somko – Abdulin, Tagybergen, Karpovich (58` Konysbayev), Islamchan – Nuserbayev, Khiznichenko (70` Nurgaliyev).

Czechy: Cech – Kaderabek, Sivok (81` Prochazka), Kadlec, Limbersky – Vacha, Darida, Dockal, Kolar, Krejci (69` Pilar) – Lafata (79` Necid).

Żółte kartki: Tagybergen, Nuserbayev – Darida, Kolar.

Sędziował: Mattias Gestranius (Finlandia).