Kobieca piłka nożna w Viaplay

Usługa Viaplay, która wchodzi na polski rynek w sierpniu, nabywa kolejne prawa sportowe. W poniedziałek jej właściciel, Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformowało o nabyciu na polski rynek kilku rozgrywek ligowych piłkarek.

Platforma transmitować będzie w naszym kraju rozgrywki czterech silnych lig europejskich – brytyjskiej Super League, uznawanej za najlepszą kobiecą ligę świata, włoskiej Serie A, hiszpańskiej Liga Iberdrola oraz, co fanów nad Wisłą zapewne zainteresuje najbardziej, niemieckiej Bundesligi, w której gra kilka naszych reprezentantek, na czele z liderkami naszej kadry, Katarzyną Kiedrzynek i Ewą Pajor.

Ponadto skandynawska firma zdecydowała się na zakup duńskiej Gjensidige Kvidenliga, do której prawa będzie miała od przyszłego sezonu do sezonu 2023/2024. Do tego czasu grupa NENT pokazywać będzie też spotkania Super League, a prawa do włoskiej piłki kobiecej obejmują też półfinały i finał Pucharu Włoch. Transmisje z przyszłorocznych zmagań we Frauen Bundeslidze będą ograniczone do 44-60 spotkań, zaś rywalizację w lidze hiszpańskiej, do której NENT ma prawa do sezonu 2022/2023, do 30-35 meczów na sezon.

To kolejne prawa pozyskane na rynek polski oraz bałtycki, gdzie Viaplay startuje w ten wtorek, w ostatnim czasie. W Polsce, gdzie start usługi zaplanowany jest na sierpień, skandynawska platforma streamingowa pokazywać będzie mecze męskiej Bundesligi oraz 2. Bundesligi, Ligi Europy oraz nowo powstałej Ligi Konferencji UEFA, a także afrykańskich eliminacji do mundialu 2022. W swoim portfolio w innych krajach (usługa dostępna jest też w Skandynawii) posiada też prawa do m.in. piłkarskiej Ligi Mistrzów, NHL, mistrzostw świata w hokeju na lodzie, NFL, Pucharów Świata w różnych dyscyplinach narciarskich czy też rozgrywek tenisowych, gal bokserskich oraz UFC.

 

źródło: NENT Group