Liga BBVA: Karim Yoda show!

Poniedziałek to nie tylko dokończenie meczów Premier League czy naszej Ekstraklasy, ale to także ostatki w La Lidze. W poniedziałkowy wieczór znaleźliśmy się w cieplutkim Sociedad, gdzie Real podejmował Getafe. W tym meczu spotkały się ekipy z dolnych rejonów tabeli, […]

W tym meczu spotkały się ekipy z dolnych rejonów tabeli, dlatego też nie bez powodu oglądaliśmy mało ciekawy spektakl, w którym zabrakło jakości, polotu i finezji do jakiej przywykliśmy oglądając spotkania ligi hiszpańskiej. Pierwsza połowa odbyła się pod dyktando Realu, który próbował utrzymywać się przy piłce i tworzyć akcję pozycyjne. Getafe ograniczało się jedynie do szybkich i groźnych kontrataków, z których nic nie wynikało bowiem na posterunku czujny był Zubikarai.

Druga połowa była dużo „żywsza”, aniżeli pierwsza. Była po prostu zjadliwa, lecz bardzo długo nam przyszło czekać na gola w tym spotkaniu. W 82. minucie gry doskonałym przeglądem pola wykazał się Varela, który doskonale podał do Herviasa, a ten będący w dogodnej sytuacji umieścił piłkę w siatce. Oczywiście bramki mogły paść dużo, dużo wcześniej lecz bezprecedensowo to był mecz obu golkiperów. Kiedy Sociedad dopisywało sobie w tabeli 3 punkty, Getafe postanowiło zmienić, może nie bieg historii, ale przynajmniej bieg tego spotkania. W przeciągu 2 minut doszło do nieoczekiwanej zmiany miejsc. W 90. minucie gola na 1:1 zdobył Yoda, a 120 sekund później gola na wagę zwycięstwa dla Getafe zdobył ponownie Iworyjczyk z francuskim paszportem

Dzięki tej wygranej, Getafe awansowało na 10. miejsce w tabeli, Sociedad natomiast nadal okupuje dolne rejony tabeli i wraz z trzema innymi ekipami ma na swoim koncie zaledwie pięć punktów.

Real Sociedad 1:2 (0:0) Getafe

82′ – Pablo Hervias 1:0
90′ – Abdoul Karim Yoda 1:1
90′ – Abdoul Karim Yoda 1:2

Żółte kartki: Zaldua – Hinestroza, Lacen, Valera, Michel

Real Sociedad: Zubikarai – Zaldua, Ansotegi, Martinez, Berchiche – Bergara, Zurutuza, Vela, Castro (74′ Hervias), Prieto (79′ Agirretxe) – Finnbogason (61′ Canales)

Getafe: Guaita – Valera, Velazquez, Alexis, Escudero – Rodriguez, Lacen (86′ Diawara), Yoda, Hinestroza (70′ Lafita), Sarabia (62′ Michel) – Sammir

Sędzia: Pedro Perez Montero