Bogusław Solecki

BOGUSŁAW SOLECKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 1 kwietnia 1975 roku w Opolu. Obecnie pracuje w redakcji sportowej Telewizji Polskiej.

Życie prywatne
Bogusław Solecki jest miłośnikiem i znawcą techno. Był niegdyś DJ-em, związanym z opolskimi dyskotekami. Fan zdrowego stylu życia, zbilansowanej diety i ćwiczeń siłowych i sportów walki. Jego pasją jest karate tradycyjne. To właśnie ten sport uprawiał.  Wówczas był w sekcji Mistrza Świata Krzysztofa Neugebauera. Jego przygodę z wyczynowym karate zakończyła kontuzja odniesiona w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorów w Poddębicach. Solecki z wykształcenia jest magistrem politologii. Ten kierunek zresztą jest specjalnością dziennikarską Uniwersytetu Opolskiego.

Początki kariery dziennikarskiej
Karierę  rozpoczął w 1996 roku jako prezenter w radiu Pro Kolor Opole. W kolejnych latach już pracował jako dziennikarz w opolskich rozgłośniach radiowych: Plus, Fama i od 1999 roku w Polskim Radiu Opole, gdzie był edytorem wiadomości, prezenterem ,reporterem i wydawcą.

TVP (2006 – obecnie)
Do TVP Sport trafił już na samym początku istnienia tej stacji. Głównie jest reporterem, ale pracuje również jako komentator. Komentuje boks (m.in. występy Hussars Poland podczas gal World Series of Boxing), przygotowuje materiały dla serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej. Jego głos można było też usłyszeć podczas judo i zapasów, które komentował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie. Miał przyjemność relacjonować m.in. medale Agnieszki Wieszczek i Damiana Janikowskiego. Pracuje też przy podnoszeniu ciężarów, karate, tenisie stołowym, siatkówce i kolarstwie (Tour de Pologne, Skandia Maraton). Nie zabrakło go również podczas zimowej olimpiady. W Vancouver i Soczi komentował snowboard i narciarstwo dowolne. Niegdyś prezenter takich programów jak: Euroxperss, Droga do Euro, Nasi rywale, Stadion Info. Jest lektorem TVP Sport.

About the Author