Jacek Laskowski

JACEK LASKOWSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 1 czerwca 1967 roku. Od 2012 roku ponownie pracuje w redakcji sportowej Telewizji Polskiej.

Jacek Laskowski

Życie prywatne
Z wykształcenia Jacek Laskowski jest lekarzem i absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, którą ukończył w 1991. W 2011 roku wziął ślub z siatkarką Natalią Bamber. Był także sędzią siatkarskim. Prywatnie jest fanem klubu FC Barcelona.

TVP (1991 – 1998)
Zaraz po zakończeniu studiów znalazł się w redakcji sportowej na Woronicza. Mimo niewielkiego doświadczenia już rok później Jacek Laskowski komentował piłkarskie Mistrzostwa Europy w Szwecji. W kolejnych latach po raz drugi miał okazję skomentować Euro w Anglii, a także dwukrotnie piłkarskie Mundiale – USA 1994 i Francja 1998. Oprócz pracy przy spotkaniach piłkarskich zajmował się głównie siatkówką.

Canal+ (1998 – 2011)
Po francuskich Mistrzostwach Świata zakończył pracę na Woronicza i przeniósł się do Canal+. Przenosiny wiązały się m.in. z większą ilością komentowanych meczów. Jacek Laskowski jako specjalista od futbolu w Hiszpanii dla tej stacji relacjonował głównie spotkania Primera Division, ale również ligi polskiej. W ostatnim czasie przed odejściem z redakcji pełnił funkcję szefa zespołu komentatorów.

Eurosport (2000 – 2012)
Na antenie francuskiej stacji – Eurosportu – relacjonował spotkania piłkarskie, ale także siatkówkę i snooker. Komentował m.in. francuską ligę siatkarską oraz turnieje kwalifikacyjne siatkarzy i siatkarek do Igrzysk Olimpijskich.

nSport (2012)
Jacek Laskowski zaliczył krótki epizod w nSport, gdzie zadebiutował 7 marca 2012 roku podczas meczu Ligi Mistrzów między FC Barceloną a Bayerem Leverkusen.

TVP (2012 – obecnie)
Początkowo Jacek Laskowski przeniósł się do Telewizji Polskiej na czas Euro 2012 oraz Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Podczas Mistrzostw Europy skomentował 7 spotkań, m.in. ćwierćfinał Niemcy – Grecja. Na Igrzyskach komentował turnieje piłkarskie, siatkarskie oraz piłki ręcznej. Po obu imprezach komentator pozostał na Woronicza. Laskowski po powrocie relacjonował dla TVP m.in. Ligę Mistrzów, Ligę Europy, Mundial 2014, Euro 2016, Igrzyska Olimpijskie 2014 i 2016, Mistrzostwa Świata i Europy w piłce ręcznej, I ligę siatkarzy, Polską Ligę Hokeja, NHL czy turnieje snookerowe.

EA Sports (2015 – obecnie)
W 2015 roku zastąpił Włodzimierza Szaranowicza w funkcji komentatora gry FIFA 16. Drugim komentatorem – podobnie jak to było wcześniej – pozostał Dariusz Szpakowski.

About the Author

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)