Mateusz Bystrzycki

MATEUSZ BYSTRZYCKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się 22 listopada 1990 roku w Siedlcach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Życie prywatne
Ojciec Mateusza Bystrzyckiego był niegdyś piłkarzem. Obecnie jest trenerem. To po nim Mateusz odziedziczył zamiłowanie do piłki nożnej.

Początki kariery dziennikarskiej
Mateusz Bystrzycki, będąc już w 4 klasie szkoły podstawowej, pracował w Podlaskim Echu Katolickim, gdzie zajmował się lokalnym sportem. Rok później pojawił się w Katolickim Radiu Podlasie. Tam zajmował się tym samym, co wcześniej, czyli II ligą siatkówki mężczyzn, II ligą koszykówki kobiet, II ligą rugby, IV ligą tenisa stołowego i piłką nożną, począwszy od klasy B w górę. Po radiowej przygodzie Bystrzycki trafił do TV Siedlce. W tej stacji przeprowadzał wywiady z gwiazdami sportu, a także prowadził magazyn „TV Siedlce Sport”. Pracę w lokalnych mediach zakończył, gdy rozpoczął studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

SportKlub (maj 2009 – maj 2014)
Mateusz Bystrzycki jeszcze podczas pobytu w Siedlcach poznał Marcina Gabora, byłego dziennikarza Sportklubu. Ten skontaktował go z Michałem Bunio. Na próbę Bystrzycki skomentował mecz Newcastle United – Plymouth Argyle. Włodarzom spodobał się komentarz Mateusza i tak został w Sportklubie. Oficjalny debiut zaliczył 16 maja 2009 roku, podczas meczu Jupiler League, Zulte Waregem – KRC Genk. Pod koniec przygody ze Sportklubem Bystrzycki relacjonował ligę argentyńska i belgijską. Wcześniej komentował też Puchar Anglii i Puchar Hiszpanii. Wraz z końcem maja 2014 zakończył pracę w Sportklubie.