Patryk Mirosławski

PATRYK MIROSŁAWSKI – polski dziennikarz sportowy. Urodził się w Zielonej Górze. Obecnie pracuje w Eleven Sports, gdzie jest redaktorem naczelnym.

Patryk Mirosławski

Życie prywatne
Patryk Mirosławski uwielbia podróże i lubi uczyć się języków obcych. Jego ulubionymi dyscyplinami sportu są: piłka nożna, biathlon i tenis. Jego ulubione ligi piłkarskie to: belgijska, niemiecka, angielska i hiszpańska. Zna język niemiecki, angielski i hiszpański. Dobrze radzi sobie też rozmawiając po francusku. Studiował iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim, choć początkowo na tej samej uczelni studiował dziennikarstwo.

Początki z dziennikarstwem
Patryk Mirosławski od dziecka chciał zostać komentatorem. Już podczas Euro 2000 komentował mecze „sam dla siebie”. Wtedy pojawiała się pasja do tego zawodu. Pierwszą styczność z dziennikarstwem miał w radiu internetowym iGol FM. Wtedy pisał także dla strony iGol.pl. W czasie przygody z tym radiem wyjechał do Niemiec. Wtedy jego współpraca z radiem internetowym ograniczyła się do minimum, ponieważ zaczął współpracować z tygodnikiem „Piłka Nożna” i „Piłka Nożna Plus”. Dla tych czasopism przeprowadził wiele wywiadów ze znanymi piłkarzami, grającymi wówczas w niemieckich klubach.

Sportklub (2009 – 26.06.2015)
Pewnego dnia Patrykowi Mirosławskiego szansę dał Michał Bunio i ściągnął go do Sportklubu. Miało to miejsce w 2009 roku. Mirosławski przychodził wtedy do stacji, która posiadała prawa do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Patryk mieszkał jakiś czas w Niemczech, znał język niemiecki, więc nadawał się do komentowania ligi niemieckiej. Bardziej jednak od ligi naszych zachodnich sąsiadów Mirosławski ceni ligę belgijską, którą później komentował w Sportklubie. Poza tym miał do czynienia też z ligą argentyńską. W tej stacji prowadził także autorski program „As Wywiadu”, w którym rozmawiał ze znanymi dziennikarzami i sportowcami. W Sportklubie miał także okazję komentować tenis, którym także się interesuje. Z komentowanych przez siebie meczów zapamiętał dwumecz w Copa del Rey, gdy Real Madryt grał z Alcorcon CF i w pierwszym meczu przegrał 0:4. W rewanżu „Królewscy” wymęczyli marne 1:0. Jego marzeniem jest pisać w hiszpańskiej gazecie „Marca” i komentować mecze Reprezentacji Polski na jakiejś ważnej imprezie. 26 czerwca 2015 roku oficjalnie zakończył swoją przygodę ze Sportklubem, bowiem wtedy został wyemitowany ostatni odcinek jego programu „As Wywiadu”.

Eurosport (2013 – 2014)
Patryk Mirosławski zaczął współpracę z Eurosportem, dzięki Tomaszowi Jarońskiemu i Krzysztofowi Wyrzykowskiemu. W tej stacji Mirosławski, wraz z Tomaszem Jarońskim, komentował biathlon. Relacjonowanie tej dyscypliny było jego marzeniem – spełniło się.

Eleven Sports (2015 – obecnie)
W 2015 roku został wybrany redaktorem naczelnym nowopowstałych kanałów Eleven i Eleven Sports. Patryk dowodzi całemu projektowi na terenie Polski. W „11” komentuje hiszpańską La Ligę oraz niemiecką Bundesligę. Często udaje się na wyścigi Formuły 1, gdzie jest reporterem.