Polscy siatkarze meldują się w finale igrzysk!

Mimo przeciwności losu, reprezentacja Polski w siatkówce zdołała pokonać USA 3:2 (25:23. 25:27, 14:25, 25:23, 15:13) w piątym secie, tym samym wyryrwając awans do wielkiego finału Igrzysk Olimpiskich w Paryżu.

Biało-czerwoni wykazali się wielką determinacją. W trakcie trzeciego setu, po którym to Amerykanie wyszli na prowadzenie, ucierpiał Paweł Zatorski, który jednak po chwili przerwy i udzieleniu pomocy medycznej powrócił na boisko. Niedługo później podobny los spotkał Marcina Janusza, który jednak musiał zakończyć swój udział w tym spotkaniu.

Mimo wszystko Polacy wybrnęli z sytuacji, w której jeden set mógł dzielić ich od utraty szans na złoto i wyszarpali ostatnie dwie części rywalizacji. W finale, który zaplanowano na 10.08, zmierzą się z Francuzami.