T-Mobile Ekstraklasa: Wielkie Derby Śląska dla gości. Ruch – Górnik 1:2.

W sobotni wieczór rozegrano 102. Wielkie Derby Śląska. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Zabrze, który pokonał Ruch Chorzów 2:1. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obydwie ekipy tworzyły swoje sytuacje, ale nic konkretnego z nich nie wynikało. W 17. minucie Ruch […]

W sobotni wieczór rozegrano 102. Wielkie Derby Śląska. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika Zabrze, który pokonał Ruch Chorzów 2:1.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obydwie ekipy tworzyły swoje sytuacje, ale nic konkretnego z nich nie wynikało. W 17. minucie Ruch objął prowadzenie. Filip Starzyński podał do Grzegorza Kuświka, a ten z pierwszej uderzył na bramkę Pavla Steinborsa. Ten co prawda zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce głową napastnika „Niebieskich” był już bezradny. Górnik zdołał jednak szybko odpowiedzieć. W 29. minucie w pole karne futbolówkę wrzucił Łukasz Madej, a akcję skutecznie wykończył Wojciech Łuczak. Mecz rozstrzygnął w 87. minucie Łukasz Madej, który wślizgiem wykończył dośrodkowanie kolegi z zespołu.

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
Grzegorz Kuświk 17 – Wojciech Łuczak 29, Łukasz Madej 87.

Ruch: Kamiński – Konczkowski, Kuś, Malinowski, Dziwniel – Surma, Babiarz, Kowalski (77` Tanchyk), Starzyński, Zieńczuk – Kuświk (84` Visnakovs).

Górnik: Steinbors – Sadzawicki, Shevelukhin, Gancarczyk – Gergel, Danch, Sobolewski, Kosznik – Łuczak (85` Jeż), Zachara (63` Plizga), Madej (90` Gwaze).

Żółte kartki: Kuś, Babiarz – Sobolewski.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).