Weber Cup w Viaplay

Morningside Arena w Leicester będzie gościć w tym tygodniu rozgrywki o Puchar Webera. Bowlingowy mecz Europa-USA pokaże Viaplay. Mecz ten rozegrany zostanie po raz 22. W pięcioosobowych drużynach znaleźli się kapitanowie (w tej roli Dominic Barrett i Chris Barnes), po […]

Morningside Arena w Leicester będzie gościć w tym tygodniu rozgrywki o Puchar Webera. Bowlingowy mecz Europa-USA pokaże Viaplay.

Mecz ten rozegrany zostanie po raz 22. W pięcioosobowych drużynach znaleźli się kapitanowie (w tej roli Dominic Barrett i Chris Barnes), po dwóch najlepszych zawodników według rankingu PBA (Jesper Svensson i Thomas Larsen oraz Kyle Troup i Chris Via), a także po dwóch wybranych przez kapitanów (Stuart Wiliams i Richard Teece oraz Tom Daugherty i Anthony Simonsen).

W ciągu trzech dni turnieju rozegranych zostanie 26 meczów. Czwartek rozpocznie się od meczu w formacie Bakera (każdy zawodnik z drużyny gra dwie partie), następnie rozegrane zostaną trzy single, debel i kolejne dwa single. Pierwszy dzień zakończy szósty pojedynek singlowy, w którym zmierzą się zawodnicy wybrani przez fanów w głosowaniu online*. W piątek naprzemiennie rozegrane zostaną po trzy single i deble, a na koniec dnia następne dwa mecze singlowe. Decydującego dnia imprezy odbędzie się aż dziesięć spotkań – kolejno debel, singiel, debel, sześć kolejnych singli z udziałem najlepiej punktujących zawodników turnieju w ostatnim, a na zakończenie drugi Baker.

W dotychczasowych 21 edycjach Weber Cup jedenastokrotnie wygrywali Amerykanie, a dziesięciokrotnie Europejczycy.

*wybór redakcji TakSięGra.pl: Jesper Svensson (Europa) – Kyle Troup (USA)
Zachęcamy do podzielenia się waszymi wyborami w komentarzach.

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Weber Cup, Leicester, Wielka Brytania: DZIEŃ 1 na żywo

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Weber Cup, Leicester, Wielka Brytania: DZIEŃ 2 na żywo

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 Weber Cup, Leicester, Wielka Brytania: DZIEŃ 3 na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.