Wisła Kraków 1:2 Rapid Wiedeń – Skrót Meczu (WIDEO)

Kilkadziesiąt minut temu zakończyła się pierwsza część dwumeczu w ramach eliminacji do Ligi Europy, w której pierwszoligowa Wisła Kraków podjęła Rapid Wiedeń.

Mecz, wbrew temu, czego można się obawiać, nie był wcale zdominowany przez drużynę z Austrii. Mimo wszystko w 37. minucie spotkania to Rapid otworzył wynik meczu: Jansson dostał piłkę w polu karnym, wykonał zwód i pokonał bramkarza Wisły.

Momentem zwrotnym dla Krakowian mogła być końcówka pierwszej połowy. Wówczas czerwoną kartkę obejrzał prawy obrońca drużyny z Wiednia – Bendeguz Bolla.

Mimo gry w dziesiątkę, niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Rapid zadał kolejny cios. Przedtem jednak dogodną sytuację zmarnował Zwoliński. Tuż po nieudanym wykończeniu Polaka, wynik podwyższył Seidl, po strzale zza pola karnego.

Zawodnicy Wisły nie myśleli jednak o tym, aby się poddać. W 79. minucie meczu Hoffmann trafia do własnej siatki, tym samym Krakowianie łapią kontakt.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2. Rewanż odbędzie się 01.08 na stadionie w Wiedniu.