1/16 Pucharu Króla w TVP Sport

Przez trzy dni zostanie rozegranych 16 spotkań Pucharu Hiszpanii. 6 pojedynków będzie transmitowanych na kanale TVP Sport. Na sam początek spotkanie Real Saragossa – RCD Mallorca. Będzie to mecz drużyn o podobnym potencjale. Gospodarze w poprzednich rundach wyeliminowali Socuellamas oraz Gimnastic. […]

Przez trzy dni zostanie rozegranych 16 spotkań Pucharu Hiszpanii. 6 pojedynków będzie transmitowanych na kanale TVP Sport.

Na sam początek spotkanie Real Saragossa – RCD Mallorca. Będzie to mecz drużyn o podobnym potencjale. Gospodarze w poprzednich rundach wyeliminowali Socuellamas oraz Gimnastic. Natomiast goście z Primera Division skromnie po 1-0 pokonali El Alamo i Zamorę. Na papierze lekkim faworytem spotkania będzie zespół gospodarzy z racji atutu w postaci własnego boiska. W drugim wtorkowym spotkaniu Sevilla podejmie Levante. Andaluzyjczycy w pierwszych dwóch rundach pokonali 1-0 Bergantinos oraz 5-0 Escobedo. Goście zaczęli od wyeliminowania Melilli, później już było ciężej na co wskazuje zwycięstwo po rzutach karnych nad zespołem Jaen.

W środę UD Ibiza zagra z FC Barceloną. Gospodarze w początkowych etapach rozprawili się z Pontevedrą oraz z Albacete. Dla gości z Katalonii będzie to pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Króla. W następnym meczu Unionistas de Salamanca podejmie Real Madryt. Drużyna Unionistas w poprzednich rundach pokonała Baleares oraz Deportivo La Corunie. Goście z Madrytu inaugurują swoje zmagania w pucharze krajowym.

W czwartek Mirandes podejmie Celte Vigo. Gospodarze w dwóch poprzednich rundach do pokonania przeciwników potrzebowali dogrywki. W 1/64 wyeliminowali Coruxo 4-5, a następnie w 1/32 UCAM Murcie 2-3. Goście na tych etapach nie mieli takich problemów jak Mirandes. Najpierw pewne 2-0 nad Peną Azagresa, a następnie 4-1 nad Miridą. Na zakończenie zmagań na etapie 1/16, Cultural Leonesa zagra z Atletico Madryt. Cultural w drodze do 1/16 pokonała Las Rozas oraz Huesce. Natomiast podopieczni Simeone dopiero rozpoczynają swoją przygodę w Pucharze Króla.

WTOREK –  21 STYCZNIA 2020

18:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: REAL SARAGOSSA – RCD MALLORCA na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Maciej Iwański – Marcin Żewłakow

20:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: SEVILLA FC – LEVANTE UD na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Michał Zawacki

ŚRODA –  22 STYCZNIA 2020

18:35 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila, Dominik Piechota

18:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: UD IBIZA – FC BARCELONA na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Jacek Laskowski – Robert Podoliński

20:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: UNIONISTAS DE SALAMANCA – REAL MADRYT CF na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Dariusz Szpakowski – Marcin Żewłakow

22:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: STUDIO na żywo
sport.tvp.pl
Studio: Rafał Patyra – Sebastian Mila, Dominik Piechota

CZWARTEK –  23 STYCZNIA 2020

18:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: CD MIRANDES – CELTA VIGO na żywo
sport.tvp.pl

Komentarz: Sławomir Kwiatkowski

20:55 Puchar Hiszpanii – 1/16 finału: CULTURAL LEONESA – ATLETICO MADRYT na żywo
sport.tvp.pl

Komentarz: Szymon Borczuch

About Łukasz Urbanowski