1. kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

W ten weekend po raz pierwszy w historii cała kolejka 2. Ligi Żużlowej będzie transmitowana w telewizji ogólnopolskiej. W tym roku zmagania na najniższym poziomie rozgrywek ligowych w Polsce pokaże Motowizja. Ponieważ założeniem projektu żużlowego w Motowizji, którego koordynatorem jest […]

W ten weekend po raz pierwszy w historii cała kolejka 2. Ligi Żużlowej będzie transmitowana w telewizji ogólnopolskiej. W tym roku zmagania na najniższym poziomie rozgrywek ligowych w Polsce pokaże Motowizja.

Ponieważ założeniem projektu żużlowego w Motowizji, którego koordynatorem jest znany wcześniej z nSport+ Gabriel Waliszko, jest brak kolizji transmisji z relacjami żużlowymi w innych stacjach, mecze odbywać się będą w nietypowych porach – jeden w piątek o 16:00, a kolejne dwa w sobotę i niedzielę o 11:45.

Pierwszym meczem będzie pojedynek RzTŻ Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole. Stolica Podkarpacia po rocznej absencji powraca na ligową mapę żużla w Polsce. Żurawie do sezonu przystępują jednak bez swoich największych talentów ostatnich lat – bracia Curzytkowie, którzy w ubiegłym roku wypożyczeni byli do Poznania, gdzie Michał był liderem formacji juniorskiej w lidze, a Bartosz dobrze spisywał się w zawodach juniorskich, na tej samej zasadzie trafili do ekstraligowej Betard Sparty Wrocław. W rzeszowskiej drużynie nie brakuje jednak zawodników od dawna związanych z żużlem na Podkarpaciu, jak np. Marcin Rempała, Edward Mazur, Dawid Stachyra czy wypożyczony z Motoru Lublin Dawid Lampart. Opolanie również mogą pochwalić się solidnymi nazwiskami w kadrze – Bjarne Pedersen w swoim bogatym żużlowym CV ma starty w cyklu Grand Prix, a wypożyczeni z Falubazu na zasadzie gościa juniorzy Damian Pawliczak czy Mateusz Tonder regularnie pojawiają się na ekstraligowych torach.

W sobotę Wilki Krosno podejmować będą Metalika Recykling Kolejarza Rawicz. Drużyna gości trzeci sezon z rzędu składa się głównie z rezerw leszczyńskiej Unii – umowa z ekstraligowym potentatem de facto uratowała żużel w mieście z południowej części Wielkopolski. W pierwszym meczu jednak będą musieli radzić sobie bez Maxa Dilgera, który tego dnia wystartuje w finale mistrzostw Europy na torze trawiastym. W zespole Wilków duże nadzieje pokładają w Wadimie Tarasienko czy Eduardzie Krčmářu, a wypożyczony z Betard Sparty Wrocław Patryk Wojdyło wydaje się silnym punktem formacji juniorskiej.

Na koniec rozgrywki 2. Ligi Żużlowej zainaugurowane zostaną w Poznaniu. Na Golęcin przyjedzie rywal zza Odry – MSC Wölfe Wittstock. Jeden z Niemców pojedzie jednak w żółto-czarnych barwach – Kevin Wölbert zakontraktowany został przez działaczy PSŻ z myślą walki o wymarzony awans na zaplecze Ekstraligi, który Skorpionom w ubiegłym roku umknął w kuriozalnym dwumeczu z Polonią Bydgoszcz. Renegocjacje kontraktów wynikające z pandemii zweryfikowały nieco te plany – utrata Roberta Miśkowiaka, Nicklasa Porsinga i Nicka Morrisa to poważny cios dla poznaniaków. Z pomocą do stolicy Wielkopolski podąża natomiast zaciąg z Gorzowa – oprócz trenera Piotra Palucha PSŻ wypożyczył Filipa Hjelmlanda oraz zapowiadanego wcześniej Marcusa Birkemose, a Wiktor Jasiński jako gość wzmocni formację juniorską. Debiutująca w polskiej lidze drużyna Wölfe składać się będzie głównie z krajowych zawodników, a liderem Wilków ma być młoda nadzieja niemieckiego speedway’a, Lukas Fienhage. W kadrze

PIĄTEK – 31 LIPCA 2020

15:45 2. Liga Żużlowa – 1. kolejka: RZTŻ RZESZÓW – OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE na żywo

Komentarz: Dariusz Krępski – Grzegorz Drozd

SOBOTA – 1 SIERPNIA 2020

11:30 2. Liga Żużlowa – 1. kolejka: WILKI KROSNO – METALIKA RECYCLING KOLEJARZ RAWICZ na żywo

Komentarz: Tomasz Gancarek – Henryk Grzonka

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA 2020

15:45 2. Liga Żużlowa – 1. kolejka: SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ – MSC WÖLFE WITTSTOCK na żywo

Komentarz: Wojciech Dróżdż – Katarzyna Łapczyńska

WTOREK – 4 SIERPNIA 2020

21:00 Magazyn 2. LIGI ŻUŻLOWEJ na żywo

About Wojciech Nowakowski