1. kolejka DKB Handball w Sportklubie

Z inauguracyjnej kolejki niemieckiej piłki ręcznej zostaną pokazane trzy spotkania. Podobnie jak w poprzednich latach spotkania DKB Hanball Bundesligi będzie można śledzić na antenie Sportklubu. W czwartek beniaminek Nordhorn-Lingen podejmie siódmy zespół poprzedniego sezonu – Bergischer HC. Gospodarze chcieliby się […]

Z inauguracyjnej kolejki niemieckiej piłki ręcznej zostaną pokazane trzy spotkania. Podobnie jak w poprzednich latach spotkania DKB Hanball Bundesligi będzie można śledzić na antenie Sportklubu.

W czwartek beniaminek Nordhorn-Lingen podejmie siódmy zespół poprzedniego sezonu – Bergischer HC. Gospodarze chcieliby się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej dłużej niż jeden sezon. Gracze Heinera Bültmanna zakończyli już udział w pucharze Niemiec na etapie 1/16 po przegranej z Leipzig. Goście nie doznali porażki w sparingach oraz dwóch meczach pucharowych. O sile zespołu Sebastian aHinze stanowią Fabian Gutbrod, Linus Arnesson oraz Max Darj. 

Lipsk po pięciu porażkach z rzędu z drużyną z Berlina przełamał się wygrał w poprzednim sezonie. DHfK wzmocnieniu między innymi byłym zawodnikiem Vive Kielce – Marko Mamiciem mierzą w wyższa lokatę niż jedenastą. Fusche walczyło do ostatniej kolejki o grę w pucharze EHF, ale ostatecznie zostało wyprzedzone przez rewelacje sezonu MT Melsungen.

Flensburg walkę o obronę mistrzostwa rozpocznie od pojedynku z piątą ekipą – Melsungen. Gracze Handewitt w całym sezonie z 34 spotkań przegrali zaledwie dwa. Ostatnie zwycięstwo gospodarzy z tym przeciwnikiem miało miejsce 12 września 2015 roku.

CZWARTEK – 22 SIERPNIA 2019

19:00 DKB Handball Bundesliga – 1. kolejka: HSG NORDHORN-LINGEN – BERGISCHER HC na żywo

NIEDZIELA – 25 SIERPNIA 2019

13:30 DKB Handball Bundesliga – 1. kolejka: SC DHfK LEIPZIG – FUSCHE BERLIN na żywo

16:00 DKB Handball Bundesliga – 1. kolejka: MT MELSUNGEN – SG FLENSBURG-HANDEWITT  na żywo

About Mateusz Bartkowiak