10. kolejka PlusLigi w Polsacie Sport

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. seria gier siatkarskiej PlusLigi. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Kędzierzynie-Koźlu oraz Bełchatowie. Nie odbędzie się za to spotkanie w Bydgoszczy. Kolejka rozpocznie się od starcia Trefla Gdańsk z ONICO Warszawa. Podopieczni Andrei Anastasiego wciąż nie mogą […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 10. seria gier siatkarskiej PlusLigi. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Kędzierzynie-Koźlu oraz Bełchatowie. Nie odbędzie się za to spotkanie w Bydgoszczy.

Kolejka rozpocznie się od starcia Trefla GdańskONICO Warszawa. Podopieczni Andrei Anastasiego wciąż nie mogą usystematyzować swojej gry. Miejsce w środku tabeli – być może kwalifikacja do fazy play-off – wydają się być realnymi celami ekipy z Trójmiasta w tym sezonie. Aktualnie jest to początek drugiej połowy stawki – 8. miejsce z gigantyczną stratą 15 punktów do lidera. Tylko 4 punkty więcej, ale też jeden mecz rozegrany więcej, pozwalają stołecznej ekipie zasiadać na najniższym stopniu podium. ONICO dzięki przyjściu Bartosza Kurka, który w Gdańsku jeszcze nie zagra, i dobrej grze dotychczasowych siatkarzy staje się poważnym kandydatem do walki o medale PlusLigi.

W sobotę rozegrane zostaną dwa spotkania, ponieważ starcie Chemika Bydgoszcz ze Stocznią Szczecin na prośbę gości zostało przełożone. Najpierw na boisku zaprezentują się siatkarze Jastrzębskiego WęglaAsseco Resovii Rzeszów. Po dotychczasowej dyspozycji obu ekip, zdecydowanym faworytem wydają się gospodarze. Jastrzębianie na razie przegrali trzy spotkania. Jednak o ile porażki ze Stocznią i ZAKSĄ można jakoś wytłumaczyć, tak spotkanie sprzed dwóch tygodni z Chemikiem zakończone w trzech setach na korzyść Bydgoszczan wydaje się dość nieoczekiwanym rozstrzygnięciem. Z kolei Rzeszowianie wciąż próbują wydostać się z dołu tabeli. Światełkiem nadziei może być dobry występ na Klubowych Mistrzostwach Świata. Chociaż starcie ZAKSY Kędzierzyn-KoźleAluronem Virtu Wartą Zawiercie będzie pojedynkiem pierwszej i czwartej drużyny rozgrywek, faworyt jest dość wyraźny. Wicemistrzowie Polski mają na koncie komplet dziesięciu zwycięstw w PlusLidze i pewnie przewodzą w tabeli. Tylko w starciu z Resovią zgubili punkt. Natomiast Zawiercianie poprawili swoją grę po nie najlepszym początku sezonu. Cztery wygrane z rzędu pozwoliły awansować tuż za podium.

Z grupy Klubowych Mistrzostw Świata nie udało się wyjść Skrze Bełchatów. Mistrzowie Polski musieli uznać wyższość wszystkich trzech rywali. Również w rozgrywkach ligowych Skra nie prezentuje się tak dobrze, jak w poprzednich rozgrywkach. Podopieczni Roberto Piazzy zajmują 6. miejsce z dorobkiem 15 punktów. W niedzielę zmierza się z wiceliderem – Cerradem Czarni Radom. Zawodnicy Roberta Prygla są rewelacją bieżącego sezonu. Z zaledwie dwoma porażkami – z Jastrzębskim Węglem i Stocznią Szczecin – zasłużenie znajdują się za plecami ZAKSY. Muszą jednak oglądać się za siebie, bo takie ekipy jak ONICO, Jastrzębie czy właśnie Skra będą atakowały do końca rundy. W drugim meczu tego dnia Indykpol AZS Olsztyn podejmie Cuprum Lubin. Będzie to spotkanie dwóch drużyn z dołu tabeli. Gospodarze mają przebłyski jak wygrana ze Skrą, ale też notują wpadki. Dlatego są dopiero na 9. pozycji. Jeszcze słabiej wygląda Cuprum, które – uwzględniając potencjał Resovii – wspólnie z MKS-em Będzin stają się poważnymi kandydatami do gry w barażu o utrzymanie.

W poniedziałek kolejkę zakończą Derby Śląska, w których MKS Będzin podejmie w Sosnowcu GKS Katowice. Gospodarze zamykają tegoroczną stawkę z zaledwie jedną wygraną – z Asseco Resovią Rzeszów – i 5 punktami na koncie. Ich sytuacja nie wygląda najlepiej. Jednak w Katowicach też nie mają powodów do wielkiego optymizmu. GKS od Będzina rozdziela tylko Resovia, choć sytuacja punktowa podopiecznych Piotra Gruszki wygląda już trochę lepiej. Katowiczanie uzbierali dotąd 10 „oczek”.

PIĄTEK – 7 GRUDNIA 2018

20:30 PlusLiga – 10. kolejka: TREFL GDAŃSK – ONICO WARSZAWA na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 8 GRUDNIA 2018

14:45 PlusLiga – 10. kolejka: JASTRZĘBSKI WĘGIEL – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 10. kolejka: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

NIEDZIELA – 9 GRUDNIA 2018

14:45 PlusLiga – 10. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 
PlusLiga – 10. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HD
Ipla

PONIEDZIAŁEK – 10 GRUDNIA 2018

18:00 PlusLiga – 10. kolejka: MKS BĘDZIN – GKS KATOWICE na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)