10. kolejka Serie A1 siatkarek w nSport+

Podczas gdy zawodniczki Imoco Volley Conegliano i Igor Gorgonzola Novara rywalizują w Chinach o Klubowe Mistrzostwo Świata, ich przeciwniczki czeka kolejna seria spotkań ligowych. Jedno ze spotkań pokaże nSport+. W niedzielę w telewizji transmitowany będzie mecz Golden Tulip Volalto 2.0 […]

Podczas gdy zawodniczki Imoco Volley Conegliano i Igor Gorgonzola Novara rywalizują w Chinach o Klubowe Mistrzostwo Świata, ich przeciwniczki czeka kolejna seria spotkań ligowych. Jedno ze spotkań pokaże nSport+.

W niedzielę w telewizji transmitowany będzie mecz Golden Tulip Volalto 2.0 Caserta z Zanetti Bergamo. Naprzeciw siebie staną jedne z najlepiej punktujących zawodniczek ligi – Malwina Smarzek-Godek zdobyła dla Zanetti już 167 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, natomiast Alexa Gray z Caserty jest szósta z 154 punktami na koncie, mając jednak do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy. Indywidualne statystyki jednak w siatkówce nie są na tyle istotne, jak wynik drużyny – a mowa tu o dziesiątej (Bergamo) i dwunastej (Caserta) drużynie w tabeli Serie A1.

Hitem kolejki będzie spotkanie ekip z czoła tabeli – drugiego Unet E-Work Busto Arsizio i trzeciego Épiù Pomi Casalmaggiore. Ponadto odbędą spotkania Reale Mutua Fenera Chieri-Saugella Monza, Bartoccini Fortinfissi Perugia-Savino Del Bene Scandicci i Bosca S.Bernardo Cuneo-Lardini Filottrano. Wcześniej awansem rozegrano pojedynki pomiędzy Il Bisonte Firenze i Igor Gorgonzola Novara (wygrane przez wicemistrzynie zeszłego sezonu w tie-breaku) oraz Banca Valsabbina Millenium Brescia i Imoco Volley Conegliano (mistrzynie kraju i liderki tabeli nie straciły nawet seta).

NIEDZIELA – 8 GRUDNIA 2019

16:55 Serie A1 – 10. kolejka: GOLDEN TULIP VOLALTO 2.0 CASERTA – ZANETTI BERGAMO 

About Wojciech Nowakowski