11. i 12. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

Runda jesienna najwyższej męskiej klasy rozgrywkowej w polskim tenisie stołowym powoli zbliża się do końca. Po jednym meczu z piątkowej i niedzielnej kolejki pokaże Sportklub. W piątek kibice przed telewizorami będą mieli okazję obejrzeć starcie Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – […]

Runda jesienna najwyższej męskiej klasy rozgrywkowej w polskim tenisie stołowym powoli zbliża się do końca. Po jednym meczu z piątkowej i niedzielnej kolejki pokaże Sportklub.

W piątek kibice przed telewizorami będą mieli okazję obejrzeć starcie Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok. Drużyny te są na tak samo odległych biegunach tabeli, jak wskazuje na to geografia wschodniej części Polski – rzeszowianie są na jedenastym miejscu w gronie trzynastu zespołów Superligi, natomiast Dojlidy zajmują pierwsze miejsce, ex aequo z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Rzecz jasna, to ekipa z Podlasia jest faworytem piątkowego meczu, jednak o tym, czy pozostaną na równi z Bogorią zadecyduje również mecz drugiego ze współliderów – również wyjazdowy, z przedostatnią w tabeli Olimpią-Unią Grudziądz. W roli gościa wystąpi także trzecia drużyna w klasyfikacji po dziesięciu kolejkach – Dekorglass Działdowo zagra w Gdańsku z AZS-em AWFiS Baltą. Na potknięcie Dekorglassu liczą kolejne drużyny – LOTTO Zooleszcz Gwiazda Białystok podejmować będzie w derbach województwa Energę Manekin Toruń, a Sokołów S.A. Jarosław czeka mecz w Lęborku z Poltarex Pogonią. Szanse na zmniejszenie strat do rywali mieć będzie Uczelnia Państwowa Zamość, która w Zielonej Górze zagra z najsłabszą w lidze Palmiarnią.

Pauzująca w piątek 3S Polonia Bytom powróci do zmagań już w niedzielę, w obecności kamer podejmując zespół z Bydgoszczy. To spotkanie oraz starcie Dojlidy – AZS AWFiS Balta będą najciekawszymi w przedostatniej jesiennej kolejce. W pozostałych meczach łatwo wskazać faworytów wśród gospodarzy – do obrońcy tytułu z Jarosławia przyjedzie zespół z Zamościa, w Grodzisku Mazowieckim zamelduje się Poltarex Pogoń Lębork, Dekorglass podejmie Olimpię-Unię Grudziądz, a w Toruniu mecz z Energą Manekin zagra Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Pauzę, która prawdopodobnie uniemożliwi ucieczkę z ostatniego miejsca przed końcem rundy, odbędzie zespół zielonogórskiej Palmiarni.

PIĄTEK – 23 PAŹDZIERNIKA 2020

18:00 LOTTO Superliga – 11. kolejka: FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW – DOJLIDY BIAŁYSTOK na żywo


NIEDZIELA – 25 PAŹDZIERNIKA 2020

15:45 LOTTO Superliga – 12. kolejka: 3S POLONIA BYTOM – LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA BYDGOSZCZ na żywo

About Wojciech Nowakowski