12. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+ [AKTUALIZACJA 2.]

Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia fazy zasadniczej sezonu 2020 PGE Ekstraligi. W związku z rozpoczęciem rywalizacji w cyklu Speedway Grand Prix, najbliższa kolejka rozegrana zostanie w niedzielę i poniedziałek. AKTUALIZACJA: Niedzielne mecze z powodu niekorzystnych prognoz pogody zostały przeniesione […]

Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia fazy zasadniczej sezonu 2020 PGE Ekstraligi. W związku z rozpoczęciem rywalizacji w cyklu Speedway Grand Prix, najbliższa kolejka rozegrana zostanie w niedzielę i poniedziałek.

AKTUALIZACJA: Niedzielne mecze z powodu niekorzystnych prognoz pogody zostały przeniesione na wtorek środę.

Dwunasta seria spotkań rozpocznie się od mocnego uderzenia – derbów Ziemi Lubuskiej w Gorzowie Wlkp. Ekipa, która długo nie mogła zdobyć ani jednego punktu i już przez niektórych została skazana na spadek przebudziła się w środku sezonu i nagle dołączyła o play-offy. Gorzowianie do meczu z Falubazem przystąpią z zaledwie dziesięciopunktową stratą z meczu przy W69, co oznacza, że kwestia punktu bonusowego jest otwarta. Na korzyść Stali przemawia również niespodziewanie dobry wynik Krzysztofa Kasprzaka w Grand Prix Challenge – jeśli formę, jaką zaprezentował w Goričan KK507 przełoży na zmagania ligowe, a słaby występ z ubiegłego tygodnia powtórzą Antonio Lindbäck i Michael Jepsen Jensen, Falubaz może się pożegnać z dodatkowym punktem w tabeli.

Wieczorny mecz w niedzielę będzie również istotny – zarówno MrGarden GKM Grudziądz, jak i Betard Sparta Wrocław mają o co walczyć. Gospodarze walczą o uniknięcie bezpośredniego spadku, natomiast wrocławianie o punkty cenne w rywalizacji o tegoroczną strefę medalową. Ich jednopunktowa strata do gorzowskiej Stali wynika jedynie z tego, że podopieczni Stanisława Chomskiego awansem rozegrali mecz 14. kolejki, a przed rozpoczęciem meczu w Grudziądzu wynik przedostatniego spotkania gorzowian będzie już znany. Sparta, która trzyma się wzmocnionego składu z Chrisem Holderem w roli gościa, ma zatem kwestię awansu do play-offów w swoich motocyklach.

W poniedziałek do Leszna przyjedzie ekipa ROW-u Rybnik. Pojedynek drużyn z dwóch końców tabeli zapowiada się jednostronnie, ale Byki z pewnością będą chciały zapewnić sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej i handicap własnego toru w rewanżach półfinałów i meczu o złoto lub brąz.

Kolejkę zakończy mecz Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Lwy do ostatnich kolejek przystępują w atmosferze skandalu związanego z nieudolnymi przygotowaniami toru przed meczem ze Stalą i odejściem Marka Cieślaka. Na trenerskim stanowisku zastąpił go Piotr Świderski, jednak w kadrze nie należy spodziewać się wielkich zmian. Włókniarz wciąż nie jest pewny losów licencji toru, a co za tym idzie groźby walkowera w meczu z ROW-em Rybnik, w teorii może więc znaleźć się nawet w konieczności jazdy w barażu. Koziołki natomiast przystępują do końcówki fazy zasadniczej z pozycji wicelidera „peletonu”, który uformował się w tabeli za plecami leszczyńskiej Unii.

PONIEDZIAŁEK – 31 SIERPNIA 2020

17:30 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


18:00 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: FOGO UNIA LESZNO – PGG ROW RYBNIK na żywo
Ipla


20:15 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla


20:30 PGE Ekstraliga – 11. kolejka: MOTOR LUBLIN – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA na żywo
Ipla


ŚRODA – 2 WRZEŚNIA 2020

17:30 PGE Ekstraliga – 12. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Piszcz (z Grudziądza)
Reporter: Łukasz Benz

18:00 PGE Ekstraliga – 12. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo

Komentarz: Tomasz Dryła – Mirosław Jabłoński (z Grudziądza)

20:00 PGE Ekstraliga – 12. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Mateusz Kędzierski – Piotr Świderski (z Gorzowa Wielkopolskiego)
Reporter: Piotr Bugajny

20:30
PGE Ekstraliga – 12. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRAna żywo

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Gorzowa Wielkopolskiego)

About Wojciech Nowakowski